SPEGEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerad med mahogny
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1900-tal, fanerat med mahogny
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
LISA LARSON, skulptur, "Tiger", Gustavsberg, ur serien "Afrika"
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
SKULTUNA, ljusstakar, 1 par, 1900-talets början, mässing
Final bid1,700 SEK
Est1,800 SEK
INGA-BRITT DAHLQVIST, hänge med halsring, sterlingsilver, 1976
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, 6 st, från bla Veuve Cliquot, Laurent Perrier och Pommery
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
KLACKRING, 18k tvåfärgat guld, med safir, tot vikt ca 5,5 g
Final bid1,800 SEK
Est1,800 SEK
HERRBYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt och valnötsrot
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
PALLAR, 8 st, "Happy/Stool", Sara Larsson för A2 Design Studio
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOLAR 1 PAR SAMT FOTPALL, "Luxembourg", Frédéric Sofia, Fermob, 2000-tal
Final bid5,500 SEK
Est3,000 SEK
PAOLO RIZZATTO, golvlampor, 1 par, "Costanza", Luceplan, Italien
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK