HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, hänge med briljantslipade diamanter tot ca 1,37 ct
Final bid32,000 SEK
Est30,000 SEK
WRIGHTS FÅGLAR, 3 vol, av Magnus, Wilhelm och Ferdinand von Wright, år 1927
Final bid2,500 SEK
Est4,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, skogslandskap, oljemålning
Final bid250 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, vilt- och fruktstilleben, sannolikt 1900-talets första hälft, oljemålning
Final bid950 SEK
Est600 SEK
ANNA PALM DE ROSA, hamninlopp med segelfartyg, akvarell
Final bid19,000 SEK
Est25,000 SEK
GAE AULENTI, bordslampa, "Pipistrello", Martinelli Luce, Italien
Final bid8,000 SEK
Est6,000 SEK
REMMARE, 7 st, gröntonat glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Certina "DS" samt Seiko, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, "Storforsen Vindelälven", oljemålning
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
TORSTEN JOHANSSON, brickbord, 1960-tal, teak och jakaranda
Final bid9,500 SEK
Est4,000 SEK
VASER, 1 par, keramik, Rörstrand, "Nang-King", omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est600 SEK