HÄNGE MED KEDJA, hjärtslipad diamant ca 1,00 ct, 18k vitguld
Final bid20,000 SEK
Est24,000 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-talets mitt, fanerat med mahogny
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
COLLIER, 18k guld, 1900-talets andra hälft, med odlade pärlor
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PAOLO RIZZATTO, golvlampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
URNA, keramik, Herman Kähler Danmark, signerad HAK, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1960-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
BÄGARE, silver, CG Hallberg, Stockholm 1924, vikt ca 320 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK