SKOR OCH STRUMPOR, 1800-talets första hälft, bla märkta M Brahe
Final bid600 SEK
Est600 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, vägglampor, 3 st, V 149/3, 1960-/1970-tal
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
EFVA ATTLING, halsband, sterlingsilver, "Mother Earth Pendant"
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
EDWARD BARBER OCH JAY OSGERBY, 6 st stolar, "Tip Ton" för Vitra
Final bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Markströms Guldsmeds Ab K G, år 1960
Final bid950 SEK
Est1,200 SEK
PAOLO RIZZATTO, bordslampor, 1 par, "Costanza", Luceplan, Italien
Final bid4,800 SEK
Est1,200 SEK
BØRGE MOGENSEN, 1 par karmstolar, för AB Karl Andersson & Söner
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 3 st, etsningar, otydligt signerade
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
MICHAEL KORS, solglasögon, "Jemma", bruna skalmar med gulmetall
Final bid200 SEK
Est800 SEK
PÄRLCOLLIER, 1900-talets mitt, lås av silver med vita stenar
Final bid350 SEK
Est400 SEK