HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Final bid1,200 SEK
Est1,400 SEK
SILVERBESTICK, 7 del, bla soppslev, barnbestick, tot vikt exkl soppslev ca 139 g
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design Habits studio, Italien, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
MOVADO, armbandsur, 1950-/60-tal, "Calendoplan", guld på stål
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
OLE WANSCHER, "OW149 Colonial Chair", Carl Hansen & Søn, samtida
Final bid18,000 SEK
Est15,000 SEK
SPETSDOSA, silver, 1700-/1800-tal, svenska stämplar, vikt ca 37 g
Final bid300 SEK
Est800 SEK