SOFFBORD, "Tema", Hans Andersson, Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
VERNER PANTON, 1 par, taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SERVISGLAS, 29 del, möjligen "Kronoberg" av Elis Bergh för Kosta
Final bid650 SEK
Est800 SEK
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Grazia", Gustavsberg, 1940-/50-tal, större modell
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
ANNA MARIA ZETTERSTRAND, "Kok- och hushållsbok", Norrköping 1891
Final bid350 SEK
Est300 SEK
PLUNTA, FAT OCH ASKFAT, silver/sterlingsilver, tot vikt ca 285 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, numrerad 41/75 och signerad med blyerts
Final bid30,000 SEK
Est20,000 SEK
ANNA-LISA THOMSON, fat, lergods, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK