LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Final bid350 SEK
Est800 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordsspegel, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, Klafreströms Bruk, 1900-talets första hälft
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,55 ct
Final bid7,000 SEK
Est9,000 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
LOCKURNOR, 2 st, "Capri", Von Schierholz och troligen Neapel, sannolikt 1930-tal.
Final bid250 SEK
Est600 SEK