ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Viking, 1900-talets mitt, guld på stål/doublé
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 8,9 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
KAFFESKEDAR OCH MOCKASKEDAR, 24 st, silver, Finland, tot vikt ca 432 g
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
THURE THÖRN, skulptur, patinerad gips, signerad och daterad Thörn -40
Final bid250 SEK
Est800 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, olika smeder, svenska stämplar bl a 1804 och 1816, tot vikt ca 260 g
Final bid800 SEK
Est800 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, bla jugendmönster, bla ca 230 x 148 cm
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med smaragder och briljantslipade diamanter
Final bid8,000 SEK
Est10,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK