PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerad och numrerad 121/175
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SEJDLAR OCH SELTERGLAS, 13 del, glas, sk "Skansenglas", 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HINK, koppar, 1800-/1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SOCKERSKÅL MED TÅNG, silver, rokokostil, MEMA, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 145 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
MILAN VOBRUBA, vas, glas, Gusum, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURGRUPP, porslin, Royal Dux, 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
BESTICK, 5 del, silver, GAB bla 1907, tot vikt ca 330 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
KAFFESKEDAR, 6+3 st, silver, tot vikt ca 105 g
Final bid600 SEK
Est500 SEK
ERWAN OCH RONAN BOUROULLEC, väggdekoration, plast, "Algue", Vitra, 2004
Final bid200 SEK
Est500 SEK
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK
CHRISTINA CAMPBELL, 17 del, servisporslin, "Amanda", Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est600 SEK
FIGUR, porslin, sannolikt Qingdynastin, Kangxi (1662-1722)
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 82 del, "Rosenserien", rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, sannolikt Kina, 1800-/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
FIGUR, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SKRIN, Kina, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est1,000 SEK
MINIATYRVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
LUKTDOSA, jade, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est800 SEK
BORDSSKIVA, kolmårdsmarmor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k guld, 1999, vikt ca 20,5 g
Final bid10,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
JONAS LINDVALL, barpallar, 1 par, Skandiform, "Oak", 2000-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
VAS, keramik, Tyskland, 1960-/70-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GLAS, 16 st, Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, modell 298, Elite, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est800 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, ca 35 delar, mestadels 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 1700-/1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot Seastar, tot vikt ca 22,5 g
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
SERVERINGSSKED, silver, Danmark, vikt ca 110 g
Final bid550 SEK
Est500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega, guld på stål, manuell, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
STOL, teak, Åkerblomstolen, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, 1930-/40-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, metall, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est400 SEK
LJUSKRONA, Hagamodell, 1900-talets första hälft, större modell
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
BOKBAND, 12 vol, Skrifter av Selma Lagerlöf, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1948
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ROTTINGKORG, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 12 del, silver, GAB bla 1907, tot vikt ca 245 g
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
PALL, industrimodell, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid850 SEK
Est400 SEK
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TRYMÅBORD, NK Nordiska Kompaniet, 1930-/40-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK