OMEGA CONSTELLATION, "Pie-pan", 18k guld, herrarmbandsur, total vikt ca 80 g
Final bid46,000 SEK
Est25,000 SEK
HÄNGE/BROSCH, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 2,4 g
Final bid450 SEK
Est300 SEK
PIET HEIN och BRUNO MATHSSON, bord, "Superellips", skiva i björk
Final bid750 SEK
Est800 SEK
BROSCH/HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 14 g
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
FÖNSTERLAMPOR, ett par, möjligen Hans Agne Jakobsson, 1960-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Luxembourg", Frédéric Sofia, Fermob, 2000-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
SERVISPORSLIN, 15 delar, Teichert, Meissen, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est2,500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,76 ct
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK