ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PAOLO RIZZATTO, golvlampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
URNA, keramik, Herman Kähler Danmark, signerad HAK, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1960-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
BÄGARE, silver, CG Hallberg, Stockholm 1924, vikt ca 320 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK