SLAGLÅSGEVÄR, 1858
Final bid4,600 SEK
Est1,500 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
TIMO SARPANEVA, 3 st ljusstakar "Festivo", Iittala
Final bid400 SEK
Est300 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,200 SEK
KONSTANTIN GRCIC, pallar, 1 par, Magis, Italien, samtida
Final bid650 SEK
Est800 SEK
SERABEND, orientmatta, 1940-tal, ca 131x206 cm
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
PETER FREUDENTHAL, komposition, färgserigrafi
Final bid650 SEK
Est500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
KONTORSSTOL, Sitland, Italien, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
OPTIKERSKYLT, gjutjärn och plåt, tidigt 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est1,000 SEK
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
BYRÅ, rokokostil, omkring år 1900
Final bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est400 SEK
ALFREDO HÄBERLI, 4 st stolar, "Jill", Vitra, samtida
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
SOFFBORD / SIDOBORD, 3 del, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid2,500 SEK
Est3,000 SEK
BARPALLAR, 6 st, Gärsnäs, 2000-tal
Final bid11,500 SEK
Est500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid10,500 SEK
Est4,000 SEK
HOUSE DOCTOR, 1 par, rottingfåtöljer, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, "Gamla stan", Gustavsberg
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen, formgiven 1960
Final bid4,000 SEK
Est3,500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st stolar, "A2", Grythyttan
Final bid4,600 SEK
Est3,500 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2,07 ct
Final bid15,000 SEK
Est18,000 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, bonad björk
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PIGTITTARE, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SERVERINGSBORD, 2000-tal, vitlackerat trä
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, Öia, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
AUGUSTA LUNDIN, aftonklänning, omkring år 1900
Final bid450 SEK
Est1,200 SEK
SOPHIE BY SOPHIE, armband, "Childhood Bracelet"
Final bid750 SEK
Est600 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est400 SEK
SKOR OCH STRUMPOR, 1800-talets första hälft, bla märkta M Brahe
Final bid600 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
HALSKEDJA, 18k vitguld, vikt ca 5,8 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
EFVA ATTLING, halsband, sterlingsilver, "Mother Earth Pendant"
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
TORY BURCH, damarmbandsur, quartz
Final bid350 SEK
Est800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, ek
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, art déco
Final bid4,000 SEK
Est2,000 SEK
SOFFBORD/TRÄDGÅRDSBORD, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK