HUGGARE, Sverige
Final bid4,600 SEK
Est600 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est400 SEK
VASER, 1 par, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 280x81 cm
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
HAY, soffmodul, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Final bid950 SEK
Est600 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen
Final bid4,600 SEK
Est3,500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est600 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
ROBBE & BERKING, bestick 34 del, nysilver, modell "Olav"
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Final bid550 SEK
Est800 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS
Final bid450 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSFIGUR, gjutjärn, i form av hare
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,45 ct
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
ORDNAR OCH MINIATYRORDNAR, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BY LASSEN, 2 del, ljusstakar, förnicklad metall, samtida
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Final bid300 SEK
Est300 SEK
HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Final bid1,200 SEK
Est1,400 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
SILVERFÖREMÅL, 11 st, tot vikt 427 g
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
COASTERS, 1 par, silver, England, tot vikt ca 130 g
Final bid1,200 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
Final bid350 SEK
Est600 SEK
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
VAS, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft, mässing
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est1,500 SEK