OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, serigrafi
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, fasettslipat glas
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KNIVAR, 2 st, Iisakki Järvenpää, Kauhava, Finland, signerade
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BURBERRY, trenchcoat
Final bid900 SEK
Est800 SEK
FISKFAT, Rörstrand, 1900-talets första hälft, porslin
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ROBERTO MATTA, färglitografi, signerad och numrerad 98/100
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, blålackerad metall med blå textilsladd, samtida
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SERVERINGSVAGN, Peter Hvitt och Ola Molgard, 1950-tal, teak
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
MAURICE ELIE SARTHOU, Frankrike, färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MATBORD, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
VÄGGUR, "Norm", Menu, Danmark
Final bid200 SEK
Est800 SEK
HÄNGEN, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 8 g
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 13 g
Final bid4,800 SEK
Est5,500 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Final bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets mitt, bronserad, skivor av kolmårdsmarmor
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 15 g
Final bid5,600 SEK
Est6,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 30 g
Final bid11,000 SEK
Est12,000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1800-tal, underrede av gjutjärn, skiva av sten
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell, mongramsignerad och daterad WP 40
Final bid200 SEK
Est200 SEK
VIDE JANSON, färglitografi på pappannå, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, masurbjörk, 1930-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
ALBERTO BASAGLIA NATALIA ROTA NODARI, lampa för inomhus- och utomhusbruk, "Happy Apple", Pedrali, Italien, samtida
Final bid450 SEK
Est500 SEK
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
Final bid350 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, signerad Giovanni Barbaro, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, grönlackerad metall med grön textilsladd, samtida
Final bid200 SEK
Est400 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa "PH 5", Louis Poulsen
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
HARRI KOSKINEN, ljuslykta, klarglas, "Lantern" IIttala, större modell
Final bid900 SEK
Est800 SEK
TUBKIKARE, mässing, sannolikt 1800-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
MONICA MULDER, 1 par, taklampor, "Bloom", Pholc, samtida
Final bid250 SEK
Est800 SEK
DAMARMBANDSUR, 14 resp 18k guld, Certina, tot vikt inkl urverk ca 29 g
Final bid8,400 SEK
Est7,000 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, ca 244x365 cm
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
BLÅ STATION, barpallar, 3 st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing och glas, sannolikt 1940-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
PARAPLYSTÄLL, porslin, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 8,9 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
HALLBYRÅ, 1950-tal, Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
VEDKLYV, "Logspritter", 1900-/2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
STOLAR, 6 st, Lindomestolar, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK