GREPSKÅL, fajans, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est300 SEK
Final bid350 SEK
Est500 SEK
RING, 14k guld och vitguld, med 15 briljantslipade diamanter tot ca 0,40 ct, tot vikt ca 6,3 g
Final bid3,800 SEK
Est3,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, oljemålning
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets mitt, sannolikt Gusums Bruk
Final bid600 SEK
Est500 SEK
DATOR, Macintosh, äldre modell
Final bid250 SEK
Est300 SEK
LOCKURNA, porslin, Dresden, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Dresden, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est800 SEK
KANNA, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt 234 g
Final bid900 SEK
Est700 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, art déco, sannolikt 1930-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad Hayden
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OSTKUPA, glas, 1800-/1900-tal
OSTKUPA, glas, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,800 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, färglitografi, signerad och otydligt daterad
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MARINO MARINI, affisch, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1930
Final bid1,200 SEK
Est300 SEK
SERVERINGSBORD, jugend, 1900-talets början, ek
Final bid300 SEK
Est800 SEK
KOMPASS, Natural Sine, Stanley London, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstakar, 8 st, "Festivo", samt ljuslyktor 1 par,  Iittala
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
KAFFEKOPPAR, 4 st, "Zebra", Uppsala Ekeby Gefle
Final bid650 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKE, skuret trä, barock, sannolikt 1700-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPA, AB Stilarmatur, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
VEDHÄMTARE, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est200 SEK
HARRY MOBERG, färglitografi, signerad
Final bid550 SEK
Est300 SEK
DAVID WALLIN, oljemålning, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT, 9 st, porslin, "Pallas", Arabia
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, serigrafi, 1900-tal, otydligt signerad och daterad 67
Final bid300 SEK
Est500 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA, mässing, tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
EVA BOSTRÖM, färglitografi, signerad och numrerad 31/250
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Final bid600 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, 1900-tal, otydligt signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DUKAR, 3 st, bla jugend tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MULBERRY, filofax, England, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAMBURMAJOR, 2000-tal, marmor och metall
Final bid400 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, porslin, Wallendorf, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BORDSLAMPA, kromad metall, 1920-/30-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MATTA, "Peas", HAY, Danmark, ca 140 x 200 cm
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
EVA BOSTRÖM (1954-), färglitografi, signerad och numrerad 78/250
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
LUCIDI OCH PEVERE, taklampa, "Aplomb Large", Foscarini
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
HATTHYLLA, 1930-/40-tal
HATTHYLLA, 1930-/40-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
FÖNSTERLAMPA, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, blomsterbelysning, mässing, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
SERIETIDNINGAR, Fantomen och Kalle Anka & Co, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK