BREVPRESSAR, 7 st, glas, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid500 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Final bid450 SEK
Est500 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Final bid24,000 SEK
Est25,000 SEK
SPEGEL, 1940-tal, inköpt på Chamberts Möbelfabrik
Final bid950 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid700 SEK
Est400 SEK
SILVERFÖREMÅL, 14 del, 1800-tal, vikt exkl saltkar 197 g
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
LJUSKRONA, smide, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,500 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ
Final bid500 SEK
Est400 SEK
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella
Final bid250 SEK
Est400 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VASER OCH SKÅL, 3 st, silver, tot vikt ca 547 g
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid1,400 SEK
Est3,000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien, 2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Final bid7,500 SEK
Est4,000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt och mahogny
Final bid200 SEK
Est800 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Final bid750 SEK
Est600 SEK
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting
Final bid600 SEK
Est500 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Final bid950 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est1,500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK