ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili 2", 4966, Kartell
Final bid500 SEK
Est800 SEK
BORDSUPPSATS, nysilver, 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KONTORSSTOL, HÅG, 2000-tal
KONTORSSTOL, HÅG, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, figur, "Elephant", Vitra
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, taklampa, "Gé pendel", Kartell
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BARSTOLAR, 3 st, "About a stool 38", HAY, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est200 SEK
STOLAR, 3 st, "Akustik", Åke Axelsson, Gärsnäs, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PIEDESTAL, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RIPSMATTA, 1900-tal, vävd, ca 14 meter
Final bid650 SEK
Est800 SEK
BARSTOLAR, 1 par, "About a stool 38", HAY, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
KONTORSSTOL, Kinnarps, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Milk"
Final bid300 SEK
Est500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
MORTEL MED STÖT, mässing, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PALLAR, 1 par, 2000-tal, Materia
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par,  glas, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
BOJAN, lergods, Kina, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
FILMKAMERA, Beaulieu 5008-S, Frankrike, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BARSTOLAR, 1par, Skandiform, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARNE BJÖRKEGREN, olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LENA BERGSTRÖM, "Björk", gallerimatta, Designhouse Stockholm, ca 133x70 cm
Final bid800 SEK
Est800 SEK
BARSTOLAR, 4 st, "Chemistry", Homeline, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
HAY, matta, "Raw Rug No2", 140x200 cm
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
SOFFBORD, "Stockholm", Ikea, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKE, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BO ÅKE ADAMSSON, färglitografi, signerad, EA
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KOLONN, gustaviansk, 1800-talets första hälft, målad imitation av kolmårdsmarmor
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
 SARA LARSSON, 3 st "Happy/Stool", pallar,  A2 Design Studio
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BRUNO MATHSSON, 6 st stolar, "Mimat", 1960-tal
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
VÄGG-/BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, figurer, tomtar, lergods
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
RING, sterlingsilver, med grön fasettslipad sten och mindre vita stenar
Final bid600 SEK
Est800 SEK
ELLJUSSTAKE, "Elflugan", Lundgren och Strandberg
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
BROBERG OCH RIDDERSTRÅLE, golvlampa, "Leaf", Muuto, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
ADVENTSTJÄRNOR, 1 par, Le Klint, "Hjerte"
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
THOMAS BENTZEN, bord, Muuto, "Linear"
Final bid5,800 SEK
Est8,000 SEK
BO LINDHOLM, färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, 1900-tal, blyinfattat glas
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
MARIVI CALVO, taklampor, 1 par, LZF
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal
TAKLAMPA, 1960-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
TAPIO WIRKKALA, 6 st, glas, IItala, Finland
Final bid200 SEK
Est300 SEK