MATBORD MED STOLAR, 4 st, furu, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KÄPPAR, 3 st, med silverkrycka och silverhandtag
Final bid700 SEK
Est800 SEK
FYLLESVIN, glas, Reijmyre Glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, England, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
HYLLSYSTEM, 5 del, Voice, 2000-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
KNUD KYHN, figur, stengods, Royal Copenhagen
Final bid800 SEK
Est800 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Endiv", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est800 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
BROSCH OCH HÄNGEN, 3 del, bla 14k guld
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
PALL, Bröderna Andersson, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
STOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 24 del, silver, modell sachsisk, tot vikt 1131 g
Final bid3,400 SEK
Est4,500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 420 x 98 cm
Final bid700 SEK
Est1,200 SEK
VERNER PANTON, 1 par taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Final bid250 SEK
Est600 SEK
BROSCH, BROSCHNÅL OCH HÄNGE, silver, med markasiter och ametister, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BROSCHER OCH HÄNGE, 4 del, silver, med markasiter och granater, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
DESSERTSKÅLAR, 9 del, glas, Iittala
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DALAHÄSTAR, 11 st, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est800 SEK
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 190 g
Final bid800 SEK
Est300 SEK
DALAHÄSTAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, T Eldh 1967
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SMYCKEN, 7 del, mestadel förgyllt silver, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BORDSSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt 359 g
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
BORDSLAMPA, keramik, sannolikt Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal, klädsel av svart läder
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FASADLYKTA, 1900-/2000-tal
FASADLYKTA, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SERVISPORSLIN, keramik, "Röd Rubin", Gefle, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est300 SEK
MAT- OCH KAFFESERVIS, 115 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
HANDDUKSVÄV, linne, sannolikt 1900-talets andra hälft, till 12 handdukar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
FICKUR OCH ARMBANDSUR, dammodell, bla Omega
Final bid750 SEK
Est300 SEK
DAMIAN WILLIAMSON, 4 st, stolar, "Spring HD", Depadova
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
DAMIAN WILLIAMSON, stolar, 4 st, "Spring HD", Depadova
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
CHAMPAGNESTRUTAR, 12 st, Monica Bratt, Reijmyre
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK