TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, mässing, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING LEKSAKER, 6 st, olika modeller, plåt, bl a Schuco, Tekno, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
 DALAHÄSTAR, 2 st, skuret trä, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets mitt
Final bid850 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, fot av tapetvals, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k guld, bismarck, tot vikt ca 14,6 g

Extern förvaring. Vänligen kontakta oss för bokning av visning en dag i förväg.
COLLIER, 18k guld, bismarck, tot vikt ca 14,6 g Extern förvaring. Vänligen kontakta oss för bokning av visning en dag i förväg.
Final bid7,400 SEK
Est7,000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est600 SEK
PIEDESTAL MED YTTERFODER, porslin, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-talets slut
Final bid550 SEK
Est600 SEK
VÄGGLAMPA, glas, Foscarini, Italien
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FIGUR, trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, Bidjar, old, ca 70 x 93 cm
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BÄNK, furu, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VAS, keramik, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR SAMT PINS, 2 st, mässing, Sporrong, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RESEUR / VÄCKARKLOCKOR, 4 st, bla Junghans, Aowa samt Europa, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, fantasilänk, vikt ca 11,5 g

ARMBAND, 18k guld, fantasilänk, vikt ca 11,5 g Extern förvaring. Vänligen kontakta oss för bokning av visning en dag i förväg.
Final bid5,600 SEK
Est6,000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 335 x 91 cm
Final bid500 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
VÄGGLAMPETT, mässing och metall, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, ca 181 x 118 cm
ORIENTMATTA, ca 181 x 118 cm
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, BROSCH SAMT RING, silver, 1950-/70-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BRINGARE, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
MINA CARLSSON-BREDBERG (1857-1943), akvarell, signerad
Final bid550 SEK
Est600 SEK
STEGE, trä, 1900-talets mitt
STEGE, trä, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
BURK, keramik, Upsala Ekeby
BURK, keramik, Upsala Ekeby
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SKÅL, vril, signerad och daterad TC 04
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGLAMPA, glas och mässing, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
INGE PETTERSSON (född ?), olja på duk, signerad
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SKÅLFAT, porslin, motiv efter Lena Linderholm, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TIMO SARPANEVA, 1 par ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala
Final bid150 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 5 st, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 7,1 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
SOPPTERRIN, med lock och fat, porslin, Capodimonte, Italien, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 4,1 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
PRAKTSKÅL, kristall, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJ, redwood, sent 1900-tal, större modell
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Final bid200 SEK
Est600 SEK
TAKLYKTA, mässing, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK