BRÖDROST, 1900-talets första hälft, märkt Elektro Gennel Stockholm
Final bid200 SEK
Est200 SEK
VÄGGLAMPETTER, 4 st, mässing, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad 80
Final bid250 SEK
Est800 SEK
SKULPTUR, brons, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est400 SEK
TIMPLÅDA, allmoge, datering 1845
Final bid400 SEK
Est500 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 5 st, mässing och malm, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SOPPSLEV, silver, sannolikt 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
GUNILLA ALLARD, 1 par, "Cortina", stol, Lammhults, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Final bid200 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal, större modell
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid450 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Göte Möbler, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, Plosy, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KOPIEMÅLNING, oljemålning, signerad D Larsson, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, Offecct, 2000-tal
SIDOBORD, Offecct, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid850 SEK
Est600 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, barpallar, 3 st, "Striped sedia", Magis
Final bid650 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, brons och marmor, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Final bid250 SEK
Est600 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JAROSLAW CHUDY, oljemålning, signerad och daterad 92
Final bid13,000 SEK
Est5,000 SEK
PERRY KING, SANTIAGO MIRANDA & GIANLUIGI ARNALD, golvlampa, "Jill", Arteluce, Italien
Final bid250 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, omkring år 1900
SIDOBORD, omkring år 1900
Final bid450 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est400 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,500 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1956
Final bid500 SEK
Est600 SEK
BRICKA, silver, svenska stämplar, vikt 541 g
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
BAUME & MERCIER, armbandsur, herr, stål
Final bid5,500 SEK
Est6,000 SEK
CLAES BONDERUP OCH TORSTEN THORUP, taklampa, "Semipendel", Fog & Mørup, Danmark
Final bid750 SEK
Est800 SEK
VICKE LINDSTRAND, skulptur, "Mandrill", Upsala Ekeby
Final bid3,800 SEK
Est1,000 SEK
DALAHÄST, större modell, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
HERMAN SIERSBOL, troligen, ring, sterlingsilver, Danmark, med ametist
Final bid250 SEK
Est300 SEK
RONAN OCH ERWAN BOUROULLEC, 1 par karmstolar, Papyrus, Kartell, samtida
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
COLLIER, 14k guld, med briljantslipade diamanter och rubiner, tot vikt ca 6 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
BANKETT, 1800-/1900-tal
BANKETT, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
KRISHNA REDDY, färgetsning, signerad och numrerad 54/80
Final bid3,800 SEK
Est300 SEK
PIA RÖNNDAHL, vas, porslin, Gustavsbergs studio
Final bid250 SEK
Est200 SEK
BOCKBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est1,200 SEK
HAY, sidobord, "DLM", design Thomas Bentzen
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK