VAS, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, 1900-talets början
SPEGEL, 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Karl Johanstil, 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
YTTERFODER, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid800 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, orientaliskt, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, "Berlin", Oscar & Clothilde, samtida
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
BAJONETT, balja i stål, klinga märkt EJ AB, Eskilstuna
Final bid250 SEK
Est500 SEK
PABLO PICASSO, utställningsaffisch, 1971, Paris
Final bid800 SEK
Est500 SEK
SIDEBOARD, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
AIRCONDITIONER, portabel, Cortina Silent 12K
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HERTHA BENGTSSON, tv-kopp med fat och mindre fat, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Final bid500 SEK
Est700 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SOFFA, sent 1900-tal
SOFFA, sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 1 par, nysilver, AG Dufva, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est800 SEK
PIEDESTALER, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, 1950-/60-tal
GOLVLAMPA, 1950-/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
DAGBÄDD, art déco, 1920-/30-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
STIG JONZON, oljemålning, singerad och daterad 1971
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LARS NORRMAN, oljemålning, osignerad
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, kedjelänk, vikt ca 4,3 g
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
HELLE DAMKJAER, 1 par ljusstakar, rostfritt stål, "Bloom", för George Jensen
Final bid300 SEK
Est500 SEK
FÖRSTÄRKARE, Fender, "RAD", USA, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ELBAS, Squier, Fender
ELBAS, Squier, Fender
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
GITARR, akustisk, Aria Concert Guitar, "AC-8"
Final bid350 SEK
Est600 SEK
 ELGITARR, Westbury, Custom, sannolikt omkring år 1980
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
ELGITARR, Fender Stratocaster, tillverkad år 2019
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
GITARR, Washburn, modell 100SB
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ELGITARR, Höfner, 1950-/60-tal
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
ELGITARR, Gibson, "Les Paul", Standard, tillverkad år 2010
Final bid10,500 SEK
Est10,000 SEK
GITARR, akustisk, "Husets Gitarr"
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg och Smart
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
BLOSSKORG, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
PABLO PICASSO, utställningsaffisch, 1972, Paris
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
SKRIN, mässing och marmor, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
GOLVVAS, Göte Augustsson, Ruda Glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est500 SEK
KOPIEMÅLNING, av Jeanine Aeply, stilleben, bemålad reproduktion efter Paul Klee
Final bid250 SEK
Est500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
HELLE DAMKJAER, 2 st skålar, "Bloom", Georg Jensen
Final bid300 SEK
Est500 SEK
LARS NORRMAN, oljemålning, signerad
Final bid250 SEK
Est600 SEK
LISA LARSON, figur, tiger, stengods, Gustavsberg
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, taklampa, "W151 S2 Extra Large", Wästberg
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Final bid350 SEK
Est500 SEK
RING, 18k vitguld, med turmalin och diamanter, vikt ca 4 g
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK