ROGER PERSSON, soffbord, ek, "Mill"
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,6 g
Final bid1,200 SEK
Est1,400 SEK
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
DRINKSKEDAR OCH COCKTAILPINNAR, 18 del, med halvädelstenar
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KRYDDBURKAR, 1900-talets mitt
KRYDDBURKAR, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, silver, svenska stämplar 1967 samt 1972
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK
FISKBESTICK, 24 del, nysilver, England, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, funkis, 1920-/30-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
JACKA, herr, Stone Island, strlk ca L
Final bid1,600 SEK
Est300 SEK
JACKA, herr, Canada Goose, strlk M
Final bid1,300 SEK
Est300 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-/2000-tal, ramverk i bambuimitation
Final bid500 SEK
Est400 SEK
BRICKOR, 11 st, nysilver och nickel, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Continental", fåtölj, Swedese, formgiven 2011
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
ERIK CARLBERG, oljemålning, signerad
Final bid350 SEK
Est500 SEK
MARC JACOBS, 1 par pumps, svart skinn, strlk 37
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, benporslin, Rörstrand
Final bid350 SEK
Est300 SEK
 GARDINER, 1 par,  "Lotus", GP och J Baker, England
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
BORDSTABLETTER, 5 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn
Final bid450 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, glas, Orrefors, sannolikt 1970-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets mitt, stomme av mässing, behängd med prismor
Final bid400 SEK
Est400 SEK
DINKY TOYS, 982 biltransport samt 794 ramp
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KRUS, stengods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BORDSUR, mässing, Tiffany och Co, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est500 SEK
SPEGELLAMPETTER, 2 par, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj,  sannolikt "Per", 1940-/50-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), Tyskland, omkring år 1900
Final bid350 SEK
Est500 SEK
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, GAB Stockholm 1967, tot vikt 211 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
GUNNAR ANDER, 1 par ljusstakar, smide, Ystad Metall
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUSUMS BRUK, 3 del, mässing, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Royal Krona, 1970-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Christer Wide, Kolmården 1990
Final bid200 SEK
Est200 SEK
RAY & CHARLES EAMES, stol "Eames Plastic Chair", för Vitra
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TAKKRONA, venetiansk stil, större modell, enligt uppgift Reijmyre
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
BERTIL VALLIEN, ytterfoder, porslin, "Terra", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est400 SEK
DAGBÄDD, Johanson Design, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
IIMARI TAPIOVAARA, pallar, ett par, Edsbynverken, 1950/60-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
SERVIETTRINGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 118 g
Final bid850 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 del, vitlackerad aluminium, samtida
Final bid300 SEK
Est800 SEK
GRAVYR, 1800-tal, England, utvikbar
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MATSTOLAR, 6 st, Artwood, 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
KLÄDHÄNGARE, skuret trä, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1930
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKPLAFONDER, 2 st, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
PIEDESTALER, 1 par,  målat gjutjärn, 1900-talets början
Final bid650 SEK
Est800 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal
BÄNK, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK