SERVERINGSSKÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal, ek
MATBORD, 1950-/60-tal, ek
Final bid900 SEK
Est600 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SKÅL OCH VAS, keramik, 1970-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), akvarell, signerad och daterad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKOHYLLA, "Bill Shoe Shelf", formgiven av Louise Hedeström för Maze, samtida
Final bid350 SEK
Est300 SEK
LEIF JØRGENSEN, matbord "Loop", Hay, Danmark
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
SOFFBORD, sk Butlers Tray, England, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
JOSEF FRANK, 4 st kuddar, Svenskt Tenn
Final bid850 SEK
Est300 SEK
MIKKO KARPPANEN, "Fiore", 26 delar, Iittala, Finland
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg
Final bid250 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, "Pedrera", GUBI, formgiven 1953
Final bid400 SEK
Est800 SEK
JAUME SANS, golvlampa, "Pie de Salón", Santa & Cole, formgiven 1963.
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
STÅBORD, gjutjärn, skiva av marmor, 1900-/2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
JOSEF FRANK, gardinlängd, "Dixieland", Svenskt Tenn, 120 x 160 cm
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
FAT, 5 st, "Filigran", William Stenberg för Firma Svenskt Tenn, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad FH och otydligt daterad 24
Final bid300 SEK
Est500 SEK
HYLLA, "New order combination 303", formgiven av Stefan Diez, HAY, samtida
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
SOFFBORD, 2 st, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
BARPALLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, "Miró Miró", formgiven av Lena Hildebrand, Friendsfounders, samtida
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800/1900-tal
Spegel, 1800/1900-tal
Final bid300 SEK
Est200 SEK
KARMSTOL, England, 1900-tal, klädsel av grönt skinn
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
BERTIL WAHLBERG, olja på pannå, signerad.
Final bid200 SEK
Est300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid300 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid400 SEK
Est400 SEK
LP- OCH EP-SKIVOR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est200 SEK
STOLAR, 1 par, gustaviansk stil, sannolikt 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
VAS, blått glas, Reijmye Glasbruk, signerad och daterad -88
Final bid200 SEK
Est200 SEK
ARMBANDSUR, Omega Dynamic, De Ville, automatic
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
BRICKBORD, bricka "Manhattan", Josef Frank, 1900-/2000-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
BARBOUR, jacka, dam, strlk M
BARBOUR, jacka, dam, strlk M
Final bid300 SEK
Est400 SEK
JACKA, J Lindeberg, herr, strlk M
Final bid300 SEK
Est300 SEK
JACKA, Sail Racing, strlk M
JACKA, Sail Racing, strlk M
Final bid300 SEK
Est300 SEK
JACKA, The North Face, herr, strlk M
Final bid300 SEK
Est300 SEK
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
HAY, soffbord/sidobord, "Bella"
Final bid450 SEK
Est600 SEK
EDVIN OLLERS, flaska, grönt glas, Kosta, 1920-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VERNER PANTON, taklampa, "Topan vp6",  &Tradition, samtida
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅLFAT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets mitt
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK