VÄGGRELIEFER, 3 st, gips, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, 6 st, porslin, Fyrklövern, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KNIV OCH JAKTHORN, mässing, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est400 SEK
LIKÖRGLAS, 10 st, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LEVERANTÖRSSKYLT, glas, Kunglig Hovleverantör, 1900-talets mitt
Final bid1,900 SEK
Est600 SEK
COLLIER, silver, med markasiter, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
SIDEBOARD, sannolikt KA Roos, rokokostil, sent 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Final bid2,400 SEK
Est600 SEK
SKÅL PÅ FOT, mässing, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RESEGRAMMOFON OCH SKIVOR, "A 77", 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSLYKTOR, 2 st, keramik, Paradisverkstan Öland, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, 3 st, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
RESEGRAMMOFON, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
POUL WARMIND, brosch, sterlingsilver, Danmark 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
DRYCKESBACK, trä, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 2 st, silver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PALL, industristil, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MATSALSSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
Final bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Atlas", Lammhults, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KOPPARBASE, 1800-tal, större modell
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SOLSTOL, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HÄNGE OCH 1 PAR SKJORTKNAPPAR, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 4,3 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
PARKBÄNK, sten, 1920-/30-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
RESEGRAMMOFON, His Masters Voice, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
PARKBÄNK, sten, 1920-/30-tal
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
VAS, glas, sannolikt Murano, Italien, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Luxembourg", Frédéric Sofia, Fermob, 2000-tal
Final bid5,800 SEK
Est3,000 SEK
KARMSTOL, "Luxembourg", Frédéric Sofia, Fermob, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Auto-DUX 61, byggsats i originalkartong, 1900-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
LJUSSTAKE, mässing, Skultuna, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
PLÅTLEKSAK, KBN, "Atom Rocket", Västtyskland, 1900-talets mitt
Final bid4,200 SEK
Est800 SEK
LEKSAKSBIL, plåt, mekanisk, Schuco Fex 1111, Tyskland US Zone, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est600 SEK
MOTORCYKEL, plåt, "Record", Arnold, Västtyskland, 1900-talets mitt
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
LEKSAKSBIL, plåt, Alingsås, Enwex, Sverige, 1940-tal
Final bid650 SEK
Est400 SEK
LEKSAKSBILAR, 3 st, trä, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LEKSAKSBIL, Schuco, Varianto-Limo 3041, Tyskland, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SCHUCO, mekanisk leksak, "Solisto", trumslagande clown, urverk, Tyskland
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SCHUCO, motorcykel, "Motodrill 1006", litograferad plåt, Tyskland US Zone, 1900-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
LEKSAKSHUND, trä, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PLÅTLEKSAK, Remote Control Helicopter, Tyskland, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LEKSAKSBÅT, trä, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est300 SEK
LEKSAKSMOTORCYKEL, plåt, "Silver Racer", Tipp & Co, Tyskland
Final bid6,200 SEK
Est6,000 SEK