DALAMÅLNINGAR, 2 st, kopiemmålningar, signerad och daterade Witold 1994
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TORBORG LINDBERG (1908-1980), figur, snidat trä, monogramsignerad TL
Final bid300 SEK
Est600 SEK
RING, 14k guld, tot vikt ca 3 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
COLLIER, silver, art déco, 1920-/30-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 14k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 4,4 g
Final bid1,200 SEK
Est1,800 SEK
SOFFA, Sits, 1900-/2000-tal
SOFFA, Sits, 1900-/2000-tal
Final bid9,600 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
SOFFBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
TABURETTER, 1 par, Karl Johanstil, 1800-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
KNOPPBRÄDA, furu, allmoge, sannolikt 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
HÄNGFOTOGENLAMPA, metall och glas, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, snidat trä, monogramsignerad ET, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
BRICKA, silver, 1900-tal, vikt ca 783 g
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
KANDELABER, patinerad metall, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
PALL, Grytgöl, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HANDDUKSHÄNGARE, trä, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, total vikt ca 3 g
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 5,5 g
RING, 23k guld, vikt ca 5,5 g
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, Wever & Ducré, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LANVIN, 1 par ballerinaskor, strlk 38
Final bid450 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, Bismarcklänk med berlocker, vikt ca 12,8 g
Final bid5,800 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
 KANDELABER, tenn, Just Andersen, Danmark, 1930-/40-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
WANG & SÖDERSTRÖM, vas, porslin, HAY, Danmark, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid450 SEK
Est500 SEK
DUKAR, 3 st, linnedamast, Almedahls, bla ca 200 x 150 cm
Final bid200 SEK
Est600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 12 g
Final bid6,200 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, hyllsystem, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
ARNE TJOMSLAND, skulptur, Goodwill Produkter AS, Sandefjord, Norge, 1950-/60-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
RING, 23k guld, svenska stämplar 1965, vikt ca 5,3 g
Final bid3,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
HALSKEDJA 18k guld, vik ca 5,7 g
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
FIGURINER, 6 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Final bid450 SEK
Est600 SEK
KAMERA, Atlantiflex, Special, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅL, glas, Murano, Italien, 1900-talets mitt
Final bid850 SEK
Est800 SEK
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, med gammalslipade och rosenslipade diamanter, tot vikt ca 2,3 g
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
MODELLBIL, KK SCALE, Mercedez Benz, B 600, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, skohylla, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid350 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
SERVISPORSLIN, 74 del, Rosenthal, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK