Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
ULLA PROCOPÉ, ljusstake, porslin, "Valencia", Arabia, Finland
Final bid300 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, med turkoser och odlade pärlor, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 15 g
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SCHÄSLONG, rokokostil, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
BROSCH, 20k guld, vikt ca 11 g
Final bid4,600 SEK
Est5,000 SEK
SOFFBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MATTA, tuftad, 170 x 230 cm
MATTA, tuftad, 170 x 230 cm
Final bid350 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 5 g
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
SOFFA, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
COLLIER, silver, B Thordal
COLLIER, silver, B Thordal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ÖRJAN WIKSTRÖM (född 1948), färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KAPPA, dam, fake fur, Riani, Tyskland
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUND,  1 par, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Final bid400 SEK
Est200 SEK
SPELBORD, 1800-tal
SPELBORD, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
KANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 214 g
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
KARMSTOL, 1900-talets mitt, rotting
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SERVISPORSLIN, 4 del, porslin, "Musselmalet", nr 1031, 1138, 1004 samt 1145, helblond, Royal Copenhagen
Final bid950 SEK
Est500 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, 2 del, porslin, "Musselmalet", nr 711, Royal Copenhagen
Final bid750 SEK
Est400 SEK
VASER, 1 par, porslin, "Musselmalet", nr 1015, helblond, Royal Copenhagen
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
SKÅLAR, 1 par, porslin, "Musselmalet", nr 1113, helblond, Royal Copenhagen
Final bid750 SEK
Est500 SEK
SKÅLFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1/297
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
SKÅL, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1/141
Final bid500 SEK
Est600 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, helblond, Royal Copenhagen
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
FAT, porslin, "Musselmalet", nr 1122, helblond, Royal Copenhagen
Final bid6,000 SEK
Est5,000 SEK
FAT, 1 par, porslin, "Musselmalet", nr 613 samt 1115, helblond, Royal Copenhagen
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, "Musselmalet", nr 1106, helblond, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, "Musselmalet", nr 620, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 6 st, porslin, "Musselmalet", nr 1085, helblond, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 9 st, porslin, "Musselmalet", nr 1085, helblond, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
MATTALLRIKAR, 6 st, porslin, "Musselmalet", nr 1084, helblond, Royal Copenhagen
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
MATTALLRIKAR, 7 st, porslin, "Musselmalet", nr 1084, helblond, Royal Copenhagen
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
FLEISCHMANN, 7 st, lok och vagnar, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, sk partner desk
Final bid5,600 SEK
Est7,000 SEK
VAS OCH DOSA, silver, tot vikt 169 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
SVEA NORÉN, matta, rölakan, monogramsignerad SN,1900-talets mitt
Final bid6,400 SEK
Est2,000 SEK
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Final bid450 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kina, old, ca 61 x 122 cm
Final bid250 SEK
Est500 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", design Thomas Bentzen, HAY
Final bid600 SEK
Est700 SEK
TAKKRONA, glas, sannolikt Murano, Italien, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
SNURRFÅTÖLJ MED FOTPALL, Göte Möbler, Nässjö, 1900-talets andra hälft
Final bid2,800 SEK
Est1,200 SEK
Final bid3,400 SEK
Est1,200 SEK
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 40 g
Final bid15,500 SEK
Est17,000 SEK