SMOKING, herr, Marifa, 1900-talets andra hälft, strlk ca L
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
RING, 20k guld, vikt 2 g
RING, 20k guld, vikt 2 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", design Thomas Bentzen, HAY
Final bid500 SEK
Est700 SEK
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, ca 236 x 170 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
VAS OCH SKÅLAR, 4 st, kristall, Orrefors, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DUK, linnedamast, Klässbols, sannolikt 1900-talets slut, ca 290 x 170 cm
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SOFFBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KANDELABRAR OCH DALAHÄSTAR, 4 del, bemålat trä, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 9,3 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
GEORG THAMS, fåtölj, Vejens Polstermöbelfabrik, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 63
Final bid2,500 SEK
Est4,000 SEK
Final bid350 SEK
Est300 SEK
JULTALLRIK, porslin, "Maria", Christmas Art, No 2 Stig Lindberg, Gustavsberg, 1982
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BURBERRY, jacka, dam, strlk S
BURBERRY, jacka, dam, strlk S
Final bid1,900 SEK
Est300 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GÖRAN WÄRFF, 2 st, ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta
Final bid300 SEK
Est300 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
VÅG, gjutjärn, 1800-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HERRBETJÄNT, KF Italien, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
CAPE, Butiken på Landet", ull och kashmir
Final bid700 SEK
Est300 SEK
KALLE LANGSJÖ, skärbräda "Skepparebrädan", 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, med vit och blå sten, tot vikt ca 4,8 g
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
STÅBORD, modern formgivning, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, tenn, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
JOSEF SCHIBLI (1925-2109), färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RAIJA UOSIKKINEN, 8 kaffekoppar med fat, "Ali", Arabia, FInland
Final bid400 SEK
Est300 SEK
JACKA, Lundhags, herr, strlk S
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BIJOUTERIER, collier, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est200 SEK
STANLEY STOLTZ (född 1955), 2 st, etsningar, signerade och numrerade
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BROSCHER, 3 st, silver och markasiter, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
POKALGLAS, "Chateau", Gunnar Cyrén, Boda, höjd 42 cm
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STOLAR, 6 st snarlika, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-tal
GOLVLAMPA, mässing, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BORDSDEKORATION, silver, sannolikt 1900-talets mitt, vikt ca 286 g
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
TAMBURMAJOR, "Stången", Gemla, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
BRICKBORD, jugend, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), handkolorerat färglitografi, signerat och numrerat 58/280
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
BOKHYLLA, art déco, 1930-tal
BOKHYLLA, art déco, 1930-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SERVISPORSLIN, 34 del, "Ruska", Arabia, 1970-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld, 1967, tot vikt ca 11 g
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
BARPALLAR, 3 st, Lammhults, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, swedish modern, 1940-tal
Final bid850 SEK
Est2,000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par fönsterlampor, Markaryd, 1900-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 5,3 g
RING, 23k guld, vikt ca 5,3 g
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVSET, 7 del, marmor, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, barockstil, 1900-talets första hälft, större modell
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK