FICKUR, silver, JE Wenander Kungälf
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ETERNA MATIC, armbadsur, stål, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
FICKUR, 18k guld, dam, vikt ca 33 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
FICKUR, 14k guld, vikt ca 32,5 g
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
CERTINA, armbandsur, 14k guld
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
ADLON, armbandsur, stål, Incabloc
Final bid250 SEK
Est600 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, guld på stål
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
ARSENAL, armbandsur, stål, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TISSOT, armbandsur, 18k guld
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
ROCAR, Telemetre, armbandsur, stål, 1940-tal
Final bid450 SEK
Est1,200 SEK
OMEGA, armbandsur, stål, 1940-tal
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
RAKETA, armbandsur, guld på stål
Final bid850 SEK
Est600 SEK
OMEGA, Seamaster 600, herrarmbandsur, guld på stål
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
EBEL, armbandsur, Sport, stål, 1940-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
CERTINA, armbandsur, stål, DS2, 1970-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
OMEGA, Seamaster De Ville, herrarmbandsur, guld på stål
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, stål, Revue Sport samt Novus, bla 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
ELGIN, fickur, 14k guld, USA, 1900-talets början
Final bid8,200 SEK
Est4,000 SEK
ANTIMA, armbandsur, 18k guld
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
L.U.C. (Louis-Ulysse Chopard), armbandsur, guld på stål, 1950-tal
Final bid2,000 SEK
Est600 SEK
ARCADIA, frackur, stål
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SIDUS, fickur, silver
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 4 st, silver, bl a Omega
Final bid2,200 SEK
Est600 SEK
FICKUR, 1900-tal, stål
Final bid550 SEK
Est300 SEK
CERTINA, 2 st, damarmbandsur, stål, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAG HEUER, "Carrera", damarmbandsur, stål
Final bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
ZENITH, damarmbandsur, 18k guld, vikt ca 29 g
Final bid9,400 SEK
Est7,000 SEK
TISSOT, armbandsur, 18k guld
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
LONGINES, armbandsur, 1940-/50-tal, stål
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
OMEGA, armbandsur, stål, 1940-/50-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
LONGINES, fickur, tidigt 1900-tal, stål
Final bid700 SEK
Est600 SEK
OMEGA, Speedmaster Professional, chronograf, år 1964
Final bid42,000 SEK
Est40,000 SEK
OMEGA, damarmbandsur, 18k guld, vikt ca 33 g
Final bid10,500 SEK
Est10,000 SEK
CORTÉBERT INCABLOC, armbandsur, 18k guld
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK
ROAMER, armbandsur, 14k guld, armlänk i 18k guld, tot vikt ca 60 g
Final bid14,500 SEK
Est16,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TORD BJÖRKLUND, vilfåtölj, "Skye", IKEA, 1900-/2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
SVEND GÖRAN SVENSSON G-SON (född 1943), olja på duk, signerad
Final bid750 SEK
Est300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 2,1 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est600 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 7,9 g
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
SPEGEL, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est400 SEK
HEE WELLING, 5 st karmstolar, About a chair, "AAC42", HAY, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, golvlampa "IC Lights F1", FLOS, Italien, formgiven år 2014
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est1,200 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1988, vikt ca 15,8 g
Final bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
SNAPSGLAS, 14 st, glas, "Björkstubbe", Eugen Montelin, Reijmyre Glasbruk
Final bid300 SEK
Est800 SEK