BERTIL FRIDHAGEN, 5 del, matgrupp, teak, Bodafors, 1950-/60-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
LIKÖRGLAS, 12 st, kristall, Christineholm, sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
OTTO BACHMANN (1915-1996), olja på pannå, signerad och otydligt daterad
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
ROLF MELLSTRÖM (1896-1953), blandteknik,, signerad och daterad 1918
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1par, Yves Saint Laurent, sannolikt sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, Johanson design, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, creoler, vikt ca 4,1 g
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
HENRY FREDRIKSSON (född 1936), olja på duk, signerad och daterad 89
Final bid900 SEK
Est500 SEK
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
SAMLING KURIOSA, sorgesmycken, stämpar och reservoarpennor, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, ek, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMAPA, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9,5 g
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
UTOMHUSLYKTA, lackerad metall, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
KÅSA, snidat trä, 1800-/1900-tal, osignerad
Final bid250 SEK
Est200 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och odlade pärlor
Final bid800 SEK
Est400 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida
Final bid500 SEK
Est700 SEK
HENRY FREDRIKSSON (född 1936), olja på duk, signerad och daterad 87
Final bid750 SEK
Est500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, champagneglas, glas, Kosta Boda
Final bid450 SEK
Est200 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
FOLKE RICKLUND (1900-1986), litografi, signerad och daterad -65
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KANNA OCH SKÅL, fajans, bla 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen, 2000-tal
Final bid5,000 SEK
Est6,000 SEK
HARALD WIBERG (1908-1986), 2 st, blyertsteckningar, signerade och daterade
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 4 st, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 8,4 g
Final bid3,000 SEK
Est3,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1948, vikt ca 12 g
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili 2", 4966, Kartell, samtida
Final bid550 SEK
Est800 SEK
STÅBORD, grålackerat, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1964, vikt ca 40 g
Final bid15,000 SEK
Est17,000 SEK
SKÅPMODULER, 1 par, Montana, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est600 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
JOHANNES RAVN (1922-1991), olja på duk, signerad
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Guido Baldini, Venedig, Italien, sannolikt 1960-/70-tal, vikt ca 32,4 g
Final bid12,000 SEK
Est14,000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
SIDOBORD, 1 par, smide, enligt uppgift Portugal, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GULDSMYCKEN, 18k guld, tot vikt ca 11,5 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
ARMBANDSUR, Atlantic, Världsmästarur, stål, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Alpina, stål, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
OMEGA, armbandsur, 1940-/50-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
FICKUR, 4 st, 1900-tal
FICKUR, 4 st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HERRARMABNDSUR, 4 st, stål, Casio, Lorus
Final bid200 SEK
Est400 SEK
OMEGA, Genéva, herrarmbandsur, guld på stål
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK