LARS SÖDERBERG (född 1941), etsning, signerad och daterad -72
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SVEN LJUNGBERG (1913-2010), färglitografi, signerad
Final bid800 SEK
Est500 SEK
OLLE BONNIÉR (1925-2016), färglitografi, signerad och numrerad 47/150
Final bid500 SEK
Est500 SEK
PIERRE OLOFSSON (1921-1996), färglitografi, signerad och numrerad 19/21
Final bid650 SEK
Est800 SEK
EJE ÖBERG, emalj, monogramsignerad, daterad -72, Gustavsberg
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
MARIANNE LINDBERG DE GEER (född 1946), färglitografi, monogramsignerad och numrerad 65/99
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och daterad -85
Final bid650 SEK
Est800 SEK
ESAIAS THORÉN (1901-1981), färglitografi, signerad och daterad 1952
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
MONA HUSS-WALLIN (född 1944), färglitografi, signerad och daterad -79
Final bid850 SEK
Est400 SEK
STEFAN WINDAHL, olja på duk, signerad
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
BERTA MARIA SVENSSON (1909-1966), olja på duk, signerad samt otydligt daterad
Final bid750 SEK
Est500 SEK
EMIL LINDGREN (1866-1940), olja på duk, "Stockholm Söder", signerad och daterad 1915
Final bid1,800 SEK
Est4,000 SEK
GUNNAR GREIBER (1919-2011), olja på duk, signerad
Final bid350 SEK
Est400 SEK
GÖSTA BOHM (1890-1981), blandteknik, signerad och daterad -43
Final bid600 SEK
Est500 SEK
EVA ZETTERVALL (född 1941), färglitografi, signerad, provtryck
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SVEN-ERIK JAKOBSSON (född 1934), färglitografi, signerad och numrerad 128/150
Final bid450 SEK
Est400 SEK
PETTER THOEN (född 1943), färglitografi, signerad
Final bid400 SEK
Est800 SEK
LENNART GRAM (1910-1996), färglitografi, signerad och daterad 1926
Final bid250 SEK
Est300 SEK
JAN HÅFSTRÖM (född 1937), etsning, signerad och daterad 2016
Final bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
MARIANNE LINDBERG DE GEER (född 1946), färglitografi, monogramsignerad och numrerad 207/295
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
HUGO ZUHR (1895-1971), olja på duk, monogramsignerad samt signerad à tergo
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och daterad -75
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
LARS-ERIK LINDELL (född 1933), olja på pannå, signerad
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
ESAIAS THORÉN (1901-1981), färglitografi, signerad och daterad -80
Final bid550 SEK
Est800 SEK
IVAR MORSING (1919-2009), olja på pannå, signerad och daterad 1973
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
MÅNBORD, 1 par, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 6,7 g
Final bid3,200 SEK
Est3,500 SEK
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1947, vikt ca 18,9 g
Final bid7,200 SEK
Est8,000 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor, silverlås, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KANDELABER SAMT LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gusum och Vallon mässing
Final bid550 SEK
Est400 SEK
PARAPLYSTÄLL, hamrad koppar, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
BERGÈRE, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est400 SEK
FRUKTSERVIS, 8 del, porslin, Hackefors, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, med vita stenar och akvamarin, tot vikt ca 3,2
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
ROTTINGFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
GLASFÖREMÅL, 4 st glas, bl a 2 st Milan Vobruba Gusum, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Final bid700 SEK
Est300 SEK
GULDSMYCKEN, 18k guld, tot vikt ca 3,7 g
Final bid1,400 SEK
Est1,600 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est500 SEK
SAMLING KOPPARFÖREMÅL, 7 st, 1800-/1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KELIMMATTA, vävd, galleri, ca 482 x 83 cm
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
LILLEMOR MANNERHEIM, "Mangania", vas, keramik, Gefle
Final bid1,800 SEK
Est400 SEK