SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Final bid650 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, relief, stengods, Gustavsberg
Final bid2,800 SEK
Est1,500 SEK
SKÄRMVÄGG, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid450 SEK
Est600 SEK
NIKON, D3200, systemkamera
NIKON, D3200, systemkamera
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
AFFISCHER, 10 st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VAS, keramik, "Bahia", Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
MOCKA- OCH KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 154 g
Final bid650 SEK
Est600 SEK
SKÅL OCH VAS, glas, sk "Solglas", Pukeberg, sannolikt 1920-/30-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT OCH ASSIETTER, 22 del, England, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, kanna, glas, Artist Collection, Kosta Boda
Final bid700 SEK
Est300 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est400 SEK
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKRIVSTOL, 1900-talets början
SKRIVSTOL, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est300 SEK
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, 8 st karmstolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
GLASDEKORATIONER, 4 st, i form av frukter, 1900-talets andra hälft, bla etikettmärkt Scancrystal Estona
Final bid200 SEK
Est300 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est400 SEK
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Final bid850 SEK
Est800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
Final bid450 SEK
Est400 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-talets mitt
TRAPPSTEGE, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK
GUNNAR WENNERBERG (1863-1914), vas, porslin, Gustavsberg, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
VAS, silver, MGAB 1960, vikt ca 183 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
SKÅL, silver, MGAB 1962, vikt ca 142 g
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
SERVERINGSVAGN, rotting och bambu, 1900-talets senare hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, Alsterbro möbelfabrik, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, alabaster, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1940-tal
GOLVLAMPA, mässing, 1940-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-talets andra hälft, större modell
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SKRIVSTOL, ek, jugend, 1900-talets början
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MATTALLRIKAR, 14 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
EDVIN OLLERS, skål på fot, glas, Elme glasbruk, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FAT, silver, GAB 1964, vikt ca 240 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONTNÄR, brons, 1900-tal, osignerad
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est200 SEK
 FIGURIN, porslin, Royal Dux,, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSUNDERREDE, till ståbord, Byarum, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
ILSE CLAESSON, assietter, 6+6, Rörstrand
Final bid900 SEK
Est600 SEK
FIGURER, 7 st, trä, dalatuppar, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est400 SEK
HANDDUKAR, 20 st, linne, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid950 SEK
Est500 SEK
GUNNAR NYLUND, miniatyrvas, stengods, Rörstrand, monomgramsignerad
Final bid450 SEK
Est300 SEK
DALAHÄSTAR, 13 st, skuret trä, mestadels 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
LÅDA PÅ HJUL, trä, 1900-tal
LÅDA PÅ HJUL, trä, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK