KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, med snäckskalskaméer
Final bid200 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, 3 st, stål, Citizen, Edox samt Skagen, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SIGILLHÄNGE, silver, med svart ograverad sten
Final bid250 SEK
Est300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String
Final bid500 SEK
Est800 SEK
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, med odlade pärlor och vita stenar, tot vikt 8,9 g
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
BESTICK, 18 del, silver tot vikt exkl knivar 423 g
Final bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
BERTIL VALLIEN, 4 st, vaser och skålar, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerade
Final bid350 SEK
Est500 SEK
DRYCKESHORN, nysilver och horn, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, bronserad metall, 1900-talets mitt
Final bid650 SEK
Est800 SEK
BJÖRN WIINBLADH, 2 st väggfat, porslin, Nymölle Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
SERVISPORSLIN, 77 del, "Shanghai", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
VAS, glas, sannolikt Italien 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
GRAFISKA BLAD, 4 st, bl a Lars Norrman
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), färglitografi, signerad och numrerad 192/280
Final bid350 SEK
Est500 SEK
ILSE CRAWFORD, dagbädd, "Sinnerlig", IKEA, formgiven 2016
Final bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
SERIEALMBUM, 5 st, Hergé, "Johan, Lotta och Jockos äventyr"
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGFONTÄN, brons, tidigt 1900-tal,  Herman Bergmans konstgjuteri
Final bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
 LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
 SIGVARD BERNADOTTE, badrumslampa, porslin och glas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TIGER OF SWEDEN, skepparkavaj, herr, strlk M
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, smide, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SVANTE BERGH (1885-1946), olja på duk, signerad och daterad Paris 26
Final bid200 SEK
Est800 SEK
MORTEN VOSS, "Flightdeck", soffbord, Voss Co Living
Final bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SAMLING TEKNISKA MÄTINSTRUMENT, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est300 SEK
TAKKRONA, gustaviansk stil, större modell, 1900-/2000-tal
Final bid750 SEK
Est1,200 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft
BÄNK, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
TINTIN, 6 st seriealbum, Hergé, samtliga 1:a upplagor
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
 TINTIN, 8 st seriealbum, Hergé, varav 3 st 1:a upplagor
Final bid850 SEK
Est500 SEK
SERVISPORSLIN, 16 del, porslin, "Pallas", Berit Ternell, Gefle, 1950-/60-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
FIGUR, trä, dalatupp, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
PÄLSJACKA OCH SCARF, Grünstein, FInland, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 295 x 170 cm
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
JENS JUUL EILERSEN, fotpall, enligt uppgift inköpt 2019
Final bid250 SEK
Est600 SEK
DALAHÄSTAR, 12 st, skuret trä, mestadels 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, p & p ljus ab, 1980-/90-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 1 par, Lammhults, 1996
Final bid350 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, Söderbergs, 2000-tal
FÅTÖLJ, Söderbergs, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LEIFON WIDLUND (1914-2004) olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK