STÅBORD, Byarum, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ANGELO GALEAZZI (Italien, 1931-2012), 4 st, etsningar, signerade och numrerade
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
ARMBAND, silver, med cabochonslipade ametister, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est300 SEK
DUKAR OCH SERVIETTER, 15 del, linnedamast, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
ASSIETTER, 6 st, lergods, Gabriel, 1930-/40-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KAFFESERVIS, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
RING, 18k guld, vit sten, tot vikt ca 2 g
Final bid600 SEK
Est700 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
SKÅL OCH SKÅLFAT, 3 del, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SEIKO, "Sea Horse", armbandsur, guld på stål
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, vitlackerad metall, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HENRIK HORST (Danmark, född 1942), metall, 1960-/70-tal, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, Metalarte, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
JOSEF EKBERG, skål, flintgods, Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, rött glas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, porslin, orientaliskt, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord "Around Coffee Table", för Muuto
Final bid550 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 5 st, porslin, bla Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, bordslampsfot, stengods, Gustavsbergs studio
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Raus och Helsingborg, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
MIA JERNSJÖ, färglitografi, signerad och numrerad 25/90
Final bid550 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, art déco, 1930-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
HARLEY BENTON, elgitarr med förstärkare HB-40R
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
TIMO SARPANEVA, 8 st whiskyglas, glas, "Kalinka", Iittala, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HÄNGE, 18k guld, med bergkristall, tot vikt ca 4,4 g
Final bid950 SEK
Est1,200 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
SIDOBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VAS, glas, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
SERVERINGSFAT, porslin, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid450 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, bla Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
HÄNGEN, 3 st, 18k guld, med fasettslipade stenar, tot vikt ca 1,5 g
Final bid500 SEK
Est500 SEK
VAS, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est300 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 15 lit samt 6 lit, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
FIGURIN, porslin, Dahl Jensen, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SIGURD PERSSON, 1 par ljusstakar, kristall, Kosta
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK