SKÅL, kristall, Orrefors, signerad
Final bid200 SEK
Est200 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets mitt, med ametister
Final bid550 SEK
Est400 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
TESKRIN, Kina, lackarbete, 1800-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK
FIGUR, gips, buddha, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HANS J WEGNER, stol CH 24, "Y-stolen", Carl Hansen & Son, 2000-tal
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, bla barockstil, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, 1 par, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid750 SEK
Est600 SEK
VAS, stengods, Olle Alberius, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STOP, silver, svenska stämplar KA 1920, vikt 463 g
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
STÅBORD, Byarum, 2000-tal
STÅBORD, Byarum, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, 1900-/2000-tal
VAS, porslin, 1900-/2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, Sarouk, ca 350 x 228 cm
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
KRYDDSERVIS, 12 del, porslin, Gefle, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BARPALLAR, 4 st, Fora Form, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), färglitografi, signerad
Final bid600 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl samt Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
KAVAJER, 2 st, dam, Steinbock, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BUTIKSSKYLTAR, 2 st, porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik samt Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
GOLVVAS, keramik, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VAS OCH KANNA, grönt glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, nr 23, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, odlade pärlor och gröna stenar, vikt 1,9 g
Final bid700 SEK
Est800 SEK
SERVISGLAS, 40 del, 1900-talets mitt, slipad dekor av stjärnor
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid200 SEK
Est300 SEK
 LJUSSTAKAR. 1 par, malm, "Katarina", Bersbo, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, Tiffanystil, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors, signerad
Final bid300 SEK
Est300 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
KRUS, stengdods, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
DAMARMBANDSUR, 14k guld, Tärnan, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, GAB, tot vikt 132 g
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
GUSUMS BRUK, 1 par ljusstakar, mässing, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SOFFA, Martela/Lammhults, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est1,200 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
STÅNKA OCH KAGGE, 1800-/1900-tal, laggade
Final bid550 SEK
Est200 SEK
NAKTERHUS, 1900-tal, lärkträ och mässing
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
TRATTGRAMMOFON, 1900-tal
TRATTGRAMMOFON, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
SKEPPSRATT, 1900-talets, mässing och metall
Final bid8,400 SEK
Est4,000 SEK