SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ETAGEBORD, 1950/60-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, Milex, 18k guld i bakboett
Final bid900 SEK
Est600 SEK
HALVOR HALVORSEN, olja på duk, signeradd
Final bid400 SEK
Est400 SEK
HYLLA, "Stapel", Svensk form", 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LITTERATUR, 23 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING SOUVENIRER, motiv av Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est200 SEK
SKYLTMATERIAL OCH VYKORT, motiv av Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SAMLING BILDER, med motiv Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
AFFISCH, sannolikt 1900-talets slut, motiv av Marilyn Monroe
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, "Peter Blake "In hommage to Marilyn Monroe", Wetterling Gallery, Gothenburg, May 17 - June 17, 1990"
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING LP- OCH EP-SKIVOR, Marilyn Monroe, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LITTERATUR, 6 del, om Marilyn Monroe, bla Bert Stern "Marilyn Monroe"
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LITTERATUR, 21 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TIDSKRIFTER, 4 st, om Marilyn Monroe, mestadels från 1962
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LITTERATUR OM MARILYN MONROE, 5 st, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TIDSKRIFT, "Marilyn by Sidney Skolsky", 1954
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ALF SVENSSON, "Studio", fåtölj, Bra bohag, Sverige
Final bid800 SEK
Est600 SEK
BORDSPENDYL, mässing, 1900-talets mitt
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
ARMBANDSUR, dam, Skagen, quartz
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LYKTA, 1800-tal, större modell
Final bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
GLAS, 12 st, Riedel, Gin & Tonic glas, obrukade
Final bid550 SEK
Est600 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, kontorsstol, "E-A 108", Vitra, formgiven 1958
Final bid3,200 SEK
Est4,500 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FATÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid3,000 SEK
Est600 SEK
LUCA NICHETTO, soffbord, "Lato LN8", &Tradition, Danmark, samtida
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
HERRARMBANDSUR, Tissot Visodate
Final bid750 SEK
Est400 SEK
BYRÅ, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
ÄGGKOPPAR, 1 par, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est200 SEK
LOCKSKÅL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
TOBAKSBURK, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPSFOT, kolmårdsmarmor, Walter Gustafsson, Kolmården
Final bid700 SEK
Est300 SEK
SALTKAR, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est200 SEK
TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGVASER, 7 st, porslin, England, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est300 SEK
TILLBRINGARE, 1900-talets andra hälft, glas
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BLÄCKHORN, mässing, Gusums Bruk, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Gusums Bruk, no 91, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 250 x 174 cm
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
ÄLDRE LÅS, smide, 2 del, 1700-/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
ÄLDRE LÅS, smide, 1700-/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", DUX
Final bid6,400 SEK
Est6,000 SEK
BORDSLAMPA, smide, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK