SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, mässing, "Lord", Rubn lightning, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGUR, kromad metall, 1930-/40-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SKÄNK, gustaviansk, 1700-/1800-tal
Final bid5,800 SEK
Est8,000 SEK
SKRIN, 3 st, orientaliska, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 4 st, teak, 1950-/60-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
HALLBYRÅ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
JULDEKORATION, trä, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
ALVAR AALTO, bänk, Artek, 1900-talets hälft
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
BERGBOMS, 1 par golvlampor, "G-019", 1950-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
ARBETSSTOL, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est500 SEK
HERRARMBANDSUR, Omega Constellation, chronometer, electronic 300 Hz
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Lammhults, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, alabaster, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
JONAS BOHLIN, pelarbord, "Triptyk", Källemo
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, organisk form, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est200 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen, teak
Final bid9,000 SEK
Est6,000 SEK
ASSIETTER, 12 st, keramik, Gefle, 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, vitlackerad metall, Stripe design Ronan och Erwan Bourroullec, Magis, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Offecct, samtida
Final bid200 SEK
Est600 SEK
PETER J LASSEN, 1 par sängbord, "Dream", Montana, samtida
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien All världens Barn, Gustavsberg
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SKRIVSTOL, Kinnarps, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Sydamerikansk, 1970-tal, ca 200 x 287 cm
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BRICKA, mönster "Tulpan" av Josef Frank, Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 1900-talets mitt, lås 18k guld
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid550 SEK
Est800 SEK
KARAFFER, 1 par, glas, 1800-/1900-tal
Final bid700 SEK
Est300 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-talets andra hälft
Final bid3,600 SEK
Est4,500 SEK
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, Walter Gustafsson, Kolmården 1976
Final bid800 SEK
Est300 SEK
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, fat, Arabia, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
VITRINSKÅP, 1800-/1900-tal, grå målning
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing och malm, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Offecct, samtida
Final bid400 SEK
Est600 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ARBETSSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARBETSSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
FORM US WITH LOVE, bordslampa, "Plug lamp", Ateljé Lyktan, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
ESTRID ERICSON, 1 par ljusmanschetter, FIrma Svenskt Tenn, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est200 SEK