MATTA, patchwork, ca 248 x 360 cm
Final bid2,200 SEK
Est3,500 SEK
ISHINK, glas, 1900-tal
ISHINK, glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
Final bid350 SEK
Est500 SEK
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JACKA, Houdini, herr, strlk M
JACKA, Houdini, herr, strlk M
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g
Final bid850 SEK
Est700 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
BLÄCKHORN  OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g
Final bid23,000 SEK
Est25,000 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est700 SEK
Final bid500 SEK
Est700 SEK
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est2,000 SEK
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05
Final bid5,200 SEK
Est4,000 SEK
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Final bid7,000 SEK
Est10,000 SEK
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est200 SEK
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est1,200 SEK
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
SOFFBORD, metall, 2000-tal
SOFFBORD, metall, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, 1800-tal, mindre modell
Final bid650 SEK
Est400 SEK