KAKFORM, koppar, sannolikt 1800-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
FICKURSSTÄLL MED FICKUR, mässing och glas, 1800-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, vas, stengods, "Thalia", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, 2000-tal, trä och konstrotting
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
VAS, tenn, art déco, GAB Stockholm, 1933
Final bid250 SEK
Est300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, brons, 1900-tal, osignerad
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
VAS, gröntonat glas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, vikt inkl. band ca 15,2 g
Final bid6,600 SEK
Est7,000 SEK
EVA SOLO, karaffer, 2 st, glas, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1970
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
GARDINOMTAG, 6 st, mässing, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
DOSA, glas och mässingsplåt, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26 g
Final bid10,500 SEK
Est12,000 SEK
KARAFF OCH VASER, 3 del, kristall, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt 11968
Final bid600 SEK
Est400 SEK
PALLAR, 3 st, 1950-/60-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGHYLLOR, 1 par, teak, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid11,500 SEK
Est12,000 SEK
BERTIL VALLIEN, ampel, glas, Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING LITTERATUR, om Marilyn Monroe, pocket, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
VÄSKOR, 2 st, "SAS väskan", 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ekegård -34
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MIKAEL KIHLMAN (1953-), etsning, signerade och numrerad 9/30
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
LEKSAKSBIL, "Mystery on Old Fashioned Car", TN, Nomura, Japan, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HERIZ, orientmatta, galleri, sannolikt 1900-talets första kvartal, ca 90x504 cm
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator
Final bid250 SEK
Est300 SEK