SOFFA, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-/1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med 23 briljantslipade diamanter tot ca 1.33 ct
Final bid12,000 SEK
Est16,000 SEK
SOFFA, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
TEKANNA, Rörstrand, porslin, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est200 SEK
ARMBAND, silver, med bergkristall, svenska stämplar Lindström 1968
Final bid800 SEK
Est800 SEK
GUSTAV STENBERG (född 1924), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0.70 ct, kvalitet ca J/VVS2
Final bid20,000 SEK
Est25,000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
DOSA, porslin, Limoges, Frankrike, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJ, England, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
OMONTERADE STOLSMODELLER, ca 25 st, trä, skalenliga, Stolklubben, Kotte Toys, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LIEVORE ALTHERR MOLINA, stolar, 3 st, "Catifa", Arper, Italien
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BORDSUR, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
GARDINOMTAG OA MÄSSINGSDETALJER, 3 del, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MANGELBRÄDE, trä, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, sannolikt England, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKKRONA, järn, 1700-/1800-tal, enligt uppgift Frankrike
Final bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, England, tot vikt inkl skedar ca 104 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KLOCKHÄNGE, med kedja, Helsa
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, vitmetall, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KOPP OCH SALTKAR, silver, tot vikt ca 89 g
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BREVPRESS, mässing, 1800-/1900tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
REDSKAP, mestadels mässing, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FOTORAM, mässing, gustaviansk stil, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
PLUNTA, mässing, Pierre Forsell, Skultuna Bruk, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, 1700-talsstil
Final bid400 SEK
Est200 SEK
TAVLOR , 6 st, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BURKAR OCH KROK, silver, tot vikt ca 169 g
Final bid550 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Final bid6,000 SEK
Est4,000 SEK
KOMPASS, mässing, H Hughes, London, 1800-/1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
DUK, linne, Lovely Linen, 2000-tal, ca 310 x 140 cm
Final bid550 SEK
Est300 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SMYCKESGARNITYR, 4 del, bijouteri, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
SOPPSLEV OCH SKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, tot vikt 190 g
Final bid900 SEK
Est500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta Boda, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CIGARRSKRIN OCH CIGARSNOPPARE, trä och mässing, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est200 SEK
SALTSKEDAR, 4 st, silver, bla svenska stämplar IEÅ 1858
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 3 del, bl a silver, 1900-talets första hälft, med markasiter och kolsten
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STRÖSOCKERSKED, silver, svenska stämplar 1806, vikt ca 54 g
Final bid250 SEK
Est400 SEK
DUKAR, 2 st, bomull och siden, bl a Coincasa, Spanien, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
RIPSMATTOR, 3 st, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est500 SEK
TIMO SARPANEVA, 12 st, highballglas, "Kalinka", Iittala
Final bid550 SEK
Est300 SEK
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK