ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK
VAS, glas, Kosta Boda, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CHIFFONJÉ, nyrenässans, sent 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
GOLVLAMPA, 1970-/80-tal
GOLVLAMPA, 1970-/80-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SOFFA, sannolikt Furninova, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
FRUKTSERVIS, 7 del, keramik, "Röd rubin", Gefle, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SNAPSGLAS, 8 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, rödlackerad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Citizen Sapphire, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, bronserat trä, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock, 1700-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
SOCKERSKÅL, pläterad metall, 1900-tal, Järnvägsrestaurangen Norrköping
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GÖSTA EUGÉN ALMGREN (1888-1954), skulptur, gips, monogramsignerad och daterad 19
Final bid950 SEK
Est800 SEK
MARIANNE WESTMAN. skärbräda, "Picknick", Rörstrand
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
DAMARMBANDSUR, Glycine, guldfärgad metall, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, klädsel "Lotus" från GP & J Baker, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
VINGLAS, 7 st, glas, 1900-tal
VINGLAS, 7 st, glas, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VAS, vitmetall, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
FORMAR, 6 st, porslin, Jie, Gantofta, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SELBÅGE, allmoge, 1800-tal
SELBÅGE, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STEGPALL, Awab, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
KIKARE MED FODRAL, Astral, 20 x 50 mm
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, sk karusellbord, England, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
SMYCKEN, silver. brons, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
DALAHÄST, bemålat trä, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9,5 g
Final bid3,800 SEK
Est4,500 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, chamotte, Rörstrand
Final bid350 SEK
Est400 SEK
INGVAR ANDERSSON (född 1947), akvarell, signerad och daterad -79
Final bid200 SEK
Est400 SEK
 INGVAR ANDERSSON (född 1947), 2 st, akvareller, signerad och daterad -78/79
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BOKHYLLA, 3 del, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 3 del, 1950-/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, Upsala Ekeby/Gefle, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est300 SEK
FIGUR, gips, 1900-tal
FIGUR, gips, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR/DEKORORNAMENT, bemålat trä, 1700-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing och glas, 1960-/70-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
BORD MED LÅDOR, 1950-tal
BORD MED LÅDOR, 1950-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA SAMT STOL, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
ETHNICRAFT, bänk, massiv teak, höjd ca 45, 200x40 cm
Final bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
MORTEL MED STÖT, marmor, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK