IPAD-FODRAL, strutsskinn, obrukat
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STEGPALL, Awab, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est600 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KORGSTOL, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est300 SEK
PROVDOCKA, Frankrike, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, Kosta, signerad Kosta 77315 Wärff
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAPIO WIRKKALA, skulptur/vas, porslin, "Påsen", Rosenthal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
LODREGULATOR, ek, Jugnhans, sent 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Seiko Kinetic, omkring år 2000
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KARIN MOBRING, matgrupp, 7 delar, "Stabil", IKEA, furu, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
FIGUR, mässing, orientalisk, sannolikt 1800-/1900-tal
Final bid750 SEK
Est800 SEK
MINNESMEDALJ, silver, H.M. Carl XVI Gustaf United States Bicentennial visit, 1976, vikt ca 51,9 g
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, på postament, 1900-/2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
MAGIS, matbord, "XZ3"
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
SERVISPORSLIN, 12 del, "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
KNIVBLAD, sten/flinta, forntida
Final bid2,400 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SVEN ENGSTRÖM OCH GUNNAR MYRSTRAND, sängbord, "Casino", Bra Bohag, Tingströms, 1960-/70-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
KLAFFBORD, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
MUNSPEL "Comet", Hohner, Tyskland, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
PALL, nyrokoko, 1800-tales slut
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BOKHYLLA, Bodafors, 1950-/60-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna no 59, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SLIPSAR, 2 st, siden, bla Christian Dior
Final bid400 SEK
Est300 SEK
Final bid450 SEK
Est700 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,200 SEK
JARDINIÈRE, majolika, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est200 SEK
ARTUR LINDQVIST, trädgårdsstolar, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, bla hänge, brosch, halskedjor, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est800 SEK
GOLVSKULPTUR MED BELYSNING, bronserad, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
BESTICKSCHATULL, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, gjutgods, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
GOLVLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, monogramsignerad och daterad GA 98
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, sannolikt 1800-tal, monogramsignerad OK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
PER OLOF STRÖM, vas, glas, Alsterfors 1968
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
KITTEL, koppar, 1900-tal, större modell
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
SIGRID RICHTER, skärbräda, "Eden", porslin, Rörstrand
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
SOFFA, rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Final bid700 SEK
Est500 SEK
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, smide, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK