PIANODRAGSPEL, Marinucci, Italien, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina automatic DS 288, stål, sannolikt 1970-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
SAM LARSSON, skrivstol, DUX, 1900-talets andra hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets mitt
SPÅNKORG, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FORMAR, 6 st, keramik, Jie, Gantofta, 1950-/60-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TIDTAGARUR, 2 st, stål, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, art déco, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, teak, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, snarlika, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
ARTUR LINDQVIST, trädgårdsbord, Grythyttan, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, tidigt 1900-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
UNDERKJOL, svart tyll, obrukad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ACCESSOARER, 4 del, svart struts/emuskinn, obrukade
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ACCESSOARER, 4 del, brunt struts/emuskinn, obrukade
Final bid350 SEK
Est300 SEK
MATSERVIS, 40 del, porslin, Bernardaud Limoges Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est600 SEK
CERTINA, armbandsur, T+C Town and Country, stål
Final bid350 SEK
Est600 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, signerad, Kosta Ateljé, signerad och daterad 1975
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MILAN VOBRUBA, vas, glas, signerad och daterad 82
Final bid350 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, metall, art decó, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), oljemålning, signerad
Final bid350 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, kupa 1920-/30-tal
TAKLAMPA, kupa 1920-/30-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, 6 st, porslin, 1900-talets mitt, bl a Rörstrand
Final bid400 SEK
Est300 SEK
TESERVIS, 14 delar, Gabriel, Sverige, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
CAFÈSTOLAR, 1 par, 1900-tal
CAFÈSTOLAR, 1 par, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, nysilver, för 24 personer
Final bid750 SEK
Est300 SEK
STIG LINDBERG, 11 djupa tallrikar, porslin, "Boro", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
FAT, 14 st, pressglas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FLASKSCHATULL, sannolikt 1800-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
KRUS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est300 SEK
KÄPP, trä och silver, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
BÄNK, gustaviansk stil, 1900-tal, längre modell
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
ANITA NYLUND, ströare, ''Familjen Pepparson'', porslin, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, vikt exkl band ca 29,5 g
Final bid15,500 SEK
Est12,000 SEK
CARL MALMSTEN, ljusstake, trä, Liljeholmens, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 16/310
Final bid350 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-tal
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est600 SEK
GUNNAR ANDER, kandelaber, Ystad Metall, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est600 SEK
FIGUR, keramik, boxerhund, 1900-talats andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIGUR, glas, 1900-tal, osignerad
Final bid600 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, 1950-/60-tal
SOFFBORD, 1950-/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
JARDINIÈRE OCH VAS, majolika, Röstrand, sent 1800-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JAN STEEN, skulptur, brons, signerad, otydligt numrerad och daterad
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK