BORDSPENDYL, patinerad metall, jugend, omkring år 900
Final bid700 SEK
Est1,800 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
SERVISPORSLIN, "Blå Blom", Gustavsberg
Final bid700 SEK
Est400 SEK
BOKMÄRKE, sterlingsilver, vikt ca 11 g
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DESIGNERS GUILD, 1 par gardinlängder, siden, 2000-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, nysilver, sannolikt 1800-talets mitt, större modell
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
FASADLYKTOR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KARAFFER OCH GLAS, 8 del, glas, 1800-tal bla empire
Final bid450 SEK
Est600 SEK
FÖNSTER, 6 st, 1800-/1900-tal
FÖNSTER, 6 st, 1800-/1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
CERTINA, armbandsur, 18k guld
CERTINA, armbandsur, 18k guld
Final bid3,800 SEK
Est2,500 SEK
DUKAR, 8 st, linnedamast, mestadels 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bid700 SEK
Est2,000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
PETER PAUL RUBENS, efter, gravyr, 1700-/1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Enea Lottus, formgiven av Lievore Altherr Molina, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
JOHAN BJURMAR, 1 par vaser/ljuslyktor "Mareld", Skruf för Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
JOSEF BRUNNER (Ungern, 1916-1984), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
NITTSJÖ, tomtar, 8 st, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt
TAKLAMPA, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est800 SEK
PORSLINSTAVLOR, 6 st, Bavaria, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LÅDFACK, allmoge, 1800-tal
LÅDFACK, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, Belid, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SPEGEL, 1950-/60-tal
SPEGEL, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR OCH PALLAR, 6 del, smide, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
WALTER GUSTAFSSON, lockskål, kolmårdsmarmor, monogramsignerad och daterad 1990
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SCHATULL MED KARAFFER, kristall, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
PIEDESTAL, trä, Håkan Palm 1990
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, glas, Iittala, sannolikt 1970-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MATSKED OCH KAFFESKED, silver, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 14k guld, vikt ca 5,8 g
RING, 14k guld, vikt ca 5,8 g
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
ELDHUNDAR, 2 st, smide, 1700-/1800-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-al
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
VÄGGTELEFON, Kungl Telegrafverkets IVD, ca 1930-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
FOT TILL BORDSUPPSATS, vitmetall, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
 KLACKRING, 18k guld, med onyx, vikt ca 7,2 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
LJUSSTAKE, mässing, barock, sannolikt 1700-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
MODELLBÅT, trä, eka, 1900-tal
MODELLBÅT, trä, eka, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
RUMSAVDELARE/HYLLA, 1900-talets första hälft
Final bid850 SEK
Est2,000 SEK
MAJOLIKAPORSLIN, 7 del, majolika, mestadels sent 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
VAS, keramik, sannolikt Upsala-Ekeby tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK