FORMAR, 5 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SMÖRKAROTTER, 3 st, samt 2 fat, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KRYDDBURKAR OCH SKEPPOR, 9 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FORMAR, 8 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
FORMAR, 7 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est500 SEK
FORMAR, 4 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est300 SEK
FORMAR, 6 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SÄNGLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, Boréns, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas"
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, fåtölj, 1980-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
ASSIETTER, 12 st, fajans, Gefle, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MINIATYRMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 5,3 g
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, briljantslipade diamanter tot ca 0.67 ct
Final bid7,000 SEK
Est9,000 SEK
VAS, metall, "Horizon", Stelton, design Prins Carl Philip, nutida
Final bid350 SEK
Est500 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Final bid3,800 SEK
Est4,500 SEK
MOCKASKEDAR, silver, svenska stämplar 1937, tot vikt ca 65 gram
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn
Final bid400 SEK
Est800 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bl a Longines, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
ERWAN OCH RONAN BOUROULLEC, "Alger", Vitra, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VASER, 2 st, keramik, Upsala Ekeby samt Gösta Millberg, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, LK L9, vikt ca 4,5 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
FLINTLÅSGEVÄR, Tower, 1700-tal
Final bid7,200 SEK
Est6,000 SEK
SERIETIDNINGAR, 20 st, 91 Karlsson, 1960-/1980-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKINKBESTICK, 1 par, silver, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Ferrahan, antik, galleri, ca 330 x 105 cm
Final bid2,400 SEK
Est3,500 SEK
SMÖRGÅSKNIVAR, 4 st, silver, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
CARL FAGERLUND, taklampor, 1 par, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
PASSEPARTOUTSKÄRARE, Fletcher, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est400 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, samtida, Helland, Norge
Final bid600 SEK
Est800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bl a collier, ringar och armband, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MAJ ENDERSTEIN (1926-2018), olja på pannå
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, silver, med vapenemblem, tot vikt inkl knivar ca 2 420 g
Final bid10,500 SEK
Est12,000 SEK
SMYCKESGARNITYR, 3 del, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, sterlingsilver, modern formgivning
Final bid550 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 16,5 g
Final bid7,200 SEK
Est8,000 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VAS, silver, GAB Stockholm 1945, vikt ca 171 g
Final bid850 SEK
Est600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
TAKLAMPA, Secto Design Oy, samtida
Final bid3,000 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Peter Gillman (verksam 1770 - 1801), Stockholm
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
ANN-MARIE EKBOM-WIKSTRÖM (1925-2018), olja på papper, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK