RING, 18k guld, svenska stämplar 1966, grön cabochonslipad sten, tot vikt ca 5,9 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods
LISA LARSON, figur, stengods
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Seiko, herr, stål, automatiskt urverk
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 396 x 83 cm
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
ARMBAND, 18k vitguld,  Unoaerre, Italien, vikt ca 24 g
Final bid10,000 SEK
Est11,000 SEK
MATSKEDAR, 16 st, silver, modell franska liljan, tot vikt ca 890 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, karmstolar, 3 st, "Småland", 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK
VAS, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
FICKUR, silver, Omega
FICKUR, silver, Omega
Final bid650 SEK
Est500 SEK
FÄLLBORD, 18-/1900-tal
FÄLLBORD, 18-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
 JACOB ÄNGMAN, 12 st, "Rosenholm", GAB, Stockholm, år 1970, total vikt ca 180 gram
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Wallendorf, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
KARAFFER, 2 st, 18-/1900-tal
KARAFFER, 2 st, 18-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GULDSMYCKEN, 6 st, 18 samt 14k guld, tot vikt ca 15 g
Final bid5,800 SEK
Est6,500 SEK
ARMBANDSUR, Certina automatic, herr, stål
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
KISTA, Skåne, allmoge, 1800-tal, datering 1830
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
TISSOT, armbandsur, stål, "Visodate", Seastar automatic, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LEKSAKER, bla Gemla, 1900-talets mitt
Final bid1,800 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 8 st, porslin, bl a ENS och Goebel, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, old, figural, silkeinslag, ca 160 x 110 cm
Final bid4,000 SEK
Est2,000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5 g
RING, 18k guld, vikt ca 5 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
LASSE ÅBERG (född 1940), färglitografi, signerad
Final bid300 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, 1 par, "Birgitta", Bodafors, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
GULD, bla ett par örhängen, tot vikt ca 6,5 g
Final bid2,500 SEK
Est3,200 SEK
BORDSLAMPA, trä och glas, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
RING, 20k guld, Z&S 1928, vikt ca 6,3 g
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
SPEGEL MED BYRÅ, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1949, vikt ca 8,5 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 2 st, silver, med bärnsten och malakit
Final bid200 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 10 g
Final bid4,200 SEK
Est4,500 SEK
KOPPARSTICK, 1800-tal, "S.M. Charles XVème Roi de Suède et de Norwège"
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TAPIO WIRKKALA, 2 st, vaser, glas, Iittala
Final bid400 SEK
Est300 SEK
THAU OCH KALLIO, stolar, 4 st, "Yksi 3340", Fredricia Furniture
Final bid8,000 SEK
Est10,000 SEK
FAT PÅ FOT, 2 st, pressglas, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TOMAS JELINEK, brickbord, för Ikea, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
ORIENTMATTA, old, c 295 x 205 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn, samtida
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
FIGURIN, porslin, Rosina Wachtmeister, Goebel
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 2 st, Dux, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 5 st barstolar "Miura", för Plank, Italien
Final bid300 SEK
Est800 SEK
VAS, iriserande glas, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
RING, 18k guld, med onyx, tot vikt ca 6,4 g
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
LEIF JØRGENSEN, matbord, "Loop", Hay, Danmark
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
FAT, tenn, 1700-/1800-tal
FAT, tenn, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, "Stone lamp", formgiven av Norm Architects för Menu
Final bid650 SEK
Est800 SEK