SIDOBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg
Final bid850 SEK
Est800 SEK
ELIS RYBERG (1919-1985), olja på duk, signerad och daterad 1973
Final bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
SERVISGLAS, 21 del, modell Helga, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SEKRETÄR, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KRYDDSERVIS, 10 del, porslin, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Materia, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FICKUR, silver, Zenith
FICKUR, silver, Zenith
Final bid750 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSPALLAR, 2 st, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KYRKBÄNK, 18/1900-tal
KYRKBÄNK, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 299 x 78 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LOUISE FENGER-KROG (född 1961), litografi, signerad
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TVÄTTSERVIS, porslin, England, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BERGÈRE, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
FIGURIN, parian, Gustaf Eriksson, Gustafsberg
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 14k guld och vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0.40 ct, tot vikt ca 3 g
Final bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
SPARGRIS, porslin, Deco, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 137 cm
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn
Final bid450 SEK
Est800 SEK
 SMÖRBURK, porslin, Geo Wide, Deco Hälsingborg, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 44 g
Final bid18,500 SEK
Est21,000 SEK
RING, 18k guld, M&T 1960, vikt ca 6,5 g
Final bid2,300 SEK
Est3,000 SEK
GUNILLA ALLARD, 6 st stolar "Cortina", Lammhults, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
ARMBANDSUR, Olma Sport, guld på stål
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SKÅLFAT, keramik, 1960-/70-tal, Miranda AB Sweden
Final bid200 SEK
Est300 SEK
PALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FICKUR, silver, Longines
FICKUR, silver, Longines
Final bid650 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 8,4 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
BARPALLAR, 4 st, modern formgivning
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
SKRIVSET, 3 del, mässing, bla Skultuna nr 178, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, träsnitt, otydligt signerad och daterad 1968
Final bid5,200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 7,5 g
RING, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Final bid3,000 SEK
Est3,500 SEK
HURTSSKRIVBORD, Engelskstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ALLIANSRING, 14 guld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
KAFFESKEDAR, 21 del, silver, bla Befa 1967, tot vikt ca 305 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
ETHNICRAFT, bänk, massiv teak, höjd ca 45, 200x40 cm
Final bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
KISTA, Cassone, 1900-tal
KISTA, Cassone, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, med granater 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 1,9 g
Final bid500 SEK
Est700 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock, 1700-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
ARNE NORELL, 1 par, safaristolar, "Sirocco", 1900-talets andra hälft
Final bid15,000 SEK
Est8,000 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Seiko och Certina, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK