KRUS, 1 par, stengods, Höganäs, 1 lit
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, silver, sannolikt tidigt 1900-tal, vikt ca 678 g
Final bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPSFOT, keramik, Rörstrand, 1930-/40-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, furu, 1970-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BLYGLAS, olikfärgat glas, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med turkoser, vikt ca 2 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad vit sten, sannolikt 1960-/70-tal, tot vikt ca 4,5 g
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SKÅLFAT, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 279 g
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
SERVISPORSLIN, 24 del, "Blå Vifte", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, 1800-talets mitt, tot vikt ca 260 g
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 6,6 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
TÅRTSPADE, silver, JOÖ 1849, tot vikt ca 105 g
Final bid500 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Belid, 2000-tal
GOLVLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SOFFBORD, 1950/60-tal
SOFFBORD, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
JAKTHORN, mässing, 1900-tal
JAKTHORN, mässing, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 760 g
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, MAB Stockholm bla 1961, tot vikt ca 115 g
Final bid500 SEK
Est800 SEK
YTTERFODER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad B Gustavsson
Final bid250 SEK
Est500 SEK
MATGAFFLAR, 12 st, silver, tot vikt ca 780 g
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Gewe 1970, tot vikt ca 138 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Final bid400 SEK
Est300 SEK
DAVID BROWN, traktor med lastare, modell 995/1
Final bid8,400 SEK
Est10,000 SEK
TAKKRONA, oskariansk, 1800-/1900-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
BETONGBLANDARE, Lescha AMB P, 13L
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bordslampa, i form av svamp, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
MOTORCYKEL, MZ TS 250/1, årsmodell 1979
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK
SILVERFÖREMÅL, 3 del, tot vikt ca 225 g
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
SKRIVSTOL, 1800-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
HALSKEDJA MED TVÅ HÄNGEN, 18k guld, tot vikt ca 4,6 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
SKRIN, försilvrad metall, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
SILVERSMYCKEN, 4 del, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
DAMARMBANDSUR, Tissot, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KOPPARKITTEL, 1800-/1900-tal
KOPPARKITTEL, 1800-/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SKULPTUR, brons, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
TAKKRONA, patinerad mässing, 1930-/40-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
GERALD STEFFE (Österrike, född 1939), färglitografi, signerad och numrerad 142/225
Final bid200 SEK
Est300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, odlade päror, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
NÖTKNÄPPARE, allmoge, sannolikt 1800-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK