DALAMÅLNINGAR, 2 st, kopiemålningar, signerade och daterade Witold & Ulla 1979 samt 1981
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BORDSDEKORATIONER, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
RING, silver, vikingamodell, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, möjligen KA Roos, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, kromad metall, 1930-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
DUKAR, 1 par, linnedamast, Almedahls, ca 200 x 150 cm
Final bid250 SEK
Est600 SEK
BARSTOLAR, 1 par, "KAZ", Karl Andersson & Söner, samtida
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
MODELLBIL, Norey, Mercedes 300 (w186), 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 22,5 g
Final bid6,800 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing, "Manola", Herstal, samtida
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
SKÄNK, 1800-/1900-tal
SKÄNK, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 7,5 g
RING, 23k guld, vikt ca 7,5 g
Final bid5,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
GARDINOMTAG, 4 st, patinerad mässing, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
Final bid850 SEK
Est600 SEK
DUKAR, 4 st, bla bomull och linne, sent 1900-tal, bla ca 250 x 180 cm
Final bid250 SEK
Est600 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Final bid700 SEK
Est600 SEK
MODELLBIL, Type 260 D, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SIDOBORD, "Jack", Blå Station, samtida
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
COLLIER MED HÄNGE, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, papier maché, sannolikt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1964, vikt ca 26,5 g
Final bid14,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, glas, bla 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TOM DIXON, "Cast factory", skulptur, samtida
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SOFFA, tidigt 1900-tal
SOFFA, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,200 SEK
SÅSSNIPA, silver, vikt ca 275 g
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
LISA LARSON, 4 st figurer, stengods, Gustavsberg
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Physix", Vitra, samtida
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
MATGAFFLAR, 10+1 st, silver, GT Folcker 1856, tot vikt ca 410 g
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 7,2 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, Österlunds förgylleri, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PARKBÄNK, sten, sannolikt 1920-/30-tal
Final bid5,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 77,5 g
Final bid42,000 SEK
Est40,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1941, vikt ca 17 g
Final bid8,600 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
VAS, keramik, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CAFÉSTOLAR, 4 st, Thonetstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, jugend, svenska stämplar 1908, vikt ca 255 g
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, CBH 1964, vikt ca 37 g
Final bid19,500 SEK
Est17,000 - 19,000 SEK
KNIVAR, 29 st, silver, GAB Stockholm bla 1907, tot vikt ca 1 400 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
MAPP, 29 st motiv av målningar av C.F. Hill, Albert Skira, Éditeur Paris, 1950, Girard Master Printer, numrerad LIII
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK