SERVISPORSLIN, 31 del, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
TAKLYKTA, brons, Louis XVI-stil, Frankrike, sannolikt 1800-talets första hälft
Final bid5,800 SEK
Est7,000 SEK
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, 14k vitguld, Benrus, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
HONDA RANCHER AT 420, fyrhjuling med gårdsvagn och snöplog, årsmodell 2015
Final bid64,000 SEK
Est70,000 SEK
PIERO LISSONI, modulsoffa, "Alphabet", Fritz Hansen, samtida
Final bid10,000 SEK
Est15,000 SEK
ALY BEN SALEM (Tunisien, 1910-2001), blandteknik på glas, signerad
Final bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
RING, 18k guld, med bergkristall, tot vikt ca 5 g
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
 THERESIA SANDSTRÖM (1893-1981), olja på duk, signerad och daterad 1912
Final bid250 SEK
Est800 SEK
KARMSTOL, rotting och bambu, 1900-talets mitt
Final bid650 SEK
Est600 SEK
PRAKTFAT, 2 st, porslin, By Boch, Delfts, Holland, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 4 st, Lammhults, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
FIGUR, porslin, Goebel, julängel, 2002
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, England, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SOPPSLEV, silver, 1800-tal, tot vikt ca 135 g
Final bid300 SEK
Est500 SEK
MARTIN STENMAN (1919 - 1973), oljemålning, signerad och daterad -58
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SKÅLAR, 2 st, rostfritt stål, sannolikt Sigurd Persson, Cultura
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MORTLAR, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ÖLSEJDLAR, 6 st, glas, "Droppring", iittala, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
JUST ANDERSEN, skulptur, brons, Danmark, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, Gemi, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BLOMSTERFAKIRER, 4 st, glas, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est200 SEK
HANS WIGERT (1932-2015), etsning, signerad och daterad 1983
Final bid150 SEK
Est300 SEK
 INGVAR ANDERSSON (född 1947), akvarell, signerad och daterad -78
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BORDSSKEDAR, 9 st, silver, samt strösockersked, tot vikt ca 390 g
Final bid2,200 SEK
Est1,800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
SALTKAR, silver, möjligen AU Wahlberg Gävle, 1899, vikt ca 102 g
Final bid550 SEK
Est600 SEK
VITRINSKÅP, 1920-/30-tal
VITRINSKÅP, 1920-/30-tal
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, större modell, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
DESSERTSKEDAR, 5 st, silver, tot vikt ca 122 g
Final bid650 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, 2 del, vagnar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
EMALJSKYLT, sannolikt 1900-talets första hälft, Vitana
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
EGON LENNART KARLSSON (född 1941), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MATSALSSKÅP, 1950-/60-tal
MATSALSSKÅP, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPA, tenn, art déco, 1920-/30-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
SKÅP,  sengustavianskt, 1700-/1800-tal
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
LUDOVIC & ROBERTO PALOMBA, "Alis", stol, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BONDERUP & THORUP, taklampa, Semipendel, för IKEA, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina, stål, manuell, 1950-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PIEDESTAL, trä, 1900-tal, målad marmorimitation
Final bid350 SEK
Est500 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK