BARPALLAR, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKED, silver, vikt ca 40 g
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KNUD CHRISTENSEN, golvlampor, 1 par, "Elite", Danmark, 1970-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
PALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est500 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, 3-sits, 1980-tal
Final bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
BORDSLAMPA, glas, Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft
Final bid8,200 SEK
Est10,000 SEK
TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON
Final bid150 SEK
Est300 SEK
PIEDESTAL, metall, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, Finland
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SERVISDELAR, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1800-/1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
HÖG HATT, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch 1972
Final bid400 SEK
Est500 SEK
PETER HVIDT & ORLA MÖLGAARD-NIELSEN, soffbord, France & Son, Danmark, 1950-tal
Final bid14,500 SEK
Est15,000 SEK
ORIENTMATTA, ca 200 x 135 cm
Final bid300 SEK
Est500 SEK
RING, 14k vitguld, med rosa syntetisk sten, tot vikt ca 3,2 g
Final bid750 SEK
Est1,200 SEK
BEDA RÖNNBERG, olja på pannå, signerad
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
MUMINMUGG, porslin "Snorkfröken" 2001, Arabia
Final bid350 SEK
Est300 SEK
FICKUR, silver, dam, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid950 SEK
Est600 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, "Bond", Gärsnäs, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
HJÖRDIS OLDFORS, golvvas, keramik, "Atoll", Upsala Ekeby, signerad
Final bid700 SEK
Est800 SEK
VAS, kalksten, sannolikt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, signerad, Kosta Ateljé, signerad och daterad 1975
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, silver, Hugo Green, Danmark
Final bid550 SEK
Est600 SEK
KIKARE, 1900-talets mitt, Focus de luxe, 7 x 50 mm
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld och vitguld, safir och diamanter, svenska stämplar ISI med otydlig årsstämpel, tot vikt ca 3,6 g
Final bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
MATSKEDAR SAMT MOCKASKEDAR, silver, Finland, tot vikt ca 318 g
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Tissot, Seastar, Automatic, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Final bid200 SEK
Est600 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Universal Genéve, manuell, 1950-/60-tal
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
TIDNINGSKORG, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, böjträ, sannolikt Gemla, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets mitt, skivor av kolmårdsmarmor
Final bid400 SEK
Est600 SEK
RING, 18k guld, med lila fasettslipad sten och mindre åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 8 g
Final bid5,400 SEK
Est7,000 SEK
TAKLAMPA, empirestil, mässing, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SOFFA, 1960-tal, tvåsits
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK