KAMERA, Atlantiflex, Special, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, med gammalslipade och rosenslipade diamanter, tot vikt ca 2,3 g
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
MODELLBIL, KK SCALE, Mercedez Benz, B 600, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, skohylla, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est800 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid350 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
SERVISPORSLIN, 74 del, Rosenthal, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB Stockholm 1966
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, efter Jenny Nyström, porslin, Kalmar läns museum
Final bid500 SEK
Est600 SEK
COLLIER OCH BROSCH, bla mässing, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PETTERSSON RUDBERG, fällbord / ståbord, Karl Andersson & Söner AB, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est400 SEK
SILVERFÖREMÅL, 5 del, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ESTER WALLIN, 2 st, väggreliefer, keramik, Uppsala Ekeby, 1960-/70-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 11,5 g
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
MATTA, Kelim, större modell, ca 470 x 298 cm
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
SOFFBORD, redwood, sent 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SAMLING KNIVAR, 8 st, bla Sandvik och Solingen, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
TAKKRONA, malm, barockstil, mindre modell, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TORALF JERGILL (1900-1995), olja på duk, signerad
Final bid150 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, sten, monogramsignerad PO, 1900-/2000-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
PARADHANDDUKAR, 12 st, hellinne, med sk Lacroillebård, tidigt 1900-tal
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
SKÅL PÅ FOT, grönt glas, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 14 g
Final bid7,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
IKON, sannolikt Ryssland, sannolikt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, patinerad metall, 1900-/2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 14k guld, vikt ca 5,7 g
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1800-tal
SPEGEL, bronserad, 1800-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, metall, Belid, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
HALSKEDJOR OCH HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,3 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, Aneta, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est500 SEK
GLASKLOT, 4 st, olikfärgade, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
GARDINOMTAG, 4 st, mässing och bronserat gjutgods, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JOHANNA WEIMAR BLOMBERG (född 1969), blandteknik, monogramsignerad
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
SIDOBORD, "Jack", Blå Station, samtida
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 8 g
Final bid4,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
VAS, glas, HAY, Danmark, samtida
Final bid150 SEK
Est300 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
MJÖLKKRUKOR, 2 st, rostfritt stål, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK